reklama

Slavíme Mezinárodní den dětí: Malá velká oslava pro naše nejmenší

Dnes je Mezinárodní den dětí. Možná, že jej neberete v úvahu, možná pojedete s dětmi na výlet. Jedno je ale jisté. Po škole nebo po návratu z družiny moc volného času nezbude, tak jestli máte v úmyslu pro své ratolesti něco udělat, využijte počasí a pozvěte jim pár kamarádů na nedělní odpoledne, aby se trochu pobavily a užily si ten svůj mezinárodní svátek.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Oslava Mezinárodního dne dětí je velká věc!

Vy se na tu slávu můžete v klidu připravit. Nebojte se velkého utrácení. I za málo peněz můžete dětem udělat velkou radost. Z barevných papírů připravte ubrusy a prostírání. Jestli potřebujete zabavit dítka, která jsou s vámi doma, dejte jim pastelky a velký arch balicího papíru, ať si „ubrusy“ namalují a vtipně si vyzdobí pokoj.

Veselé hodování

Ani s přípravou pohoštění si nedělejte starosti. Upečte piškotové muffiny v papírových formičkách (nebo dort) a hezky je nazdobte. Usmažte hranolky a nezapomeňte na ovocné šťávy a minerálku. Jestli nemáte na pečení čas nebo chuť, kupte hotové muffiny a doma je jen přizdobte polevou, barevnými cukrovými srdíčky a dortovými svíčkami.

Hotové dortové korpusy také seženete v každé pekárně nebo cukrárně a luxusní dort z nich vytvoříte pomocí pražených mandlí a růžiček, které vykouzlíte z marcipánu. Vhod ovšem přijde i pár sladkých koblih.

Muffiny vesele a barevně ozdobte
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Muffiny vesele a barevně ozdobte

Stačí trochu experimentovat, ale hlavně vymyslet pro děti zábavu. Na improvizovanou maškarní party kupte nebo vyrobte ze čtvrtek a krepového papíru námořnické čepice pro mladé muže, holčičky jistě ocení korálkovou korunu pro princezny, a když je přestane bavit, postačí karnevalová líčidla, nebo maminčina rtěnka a oční stíny. A hned se princeznička promění ve veselého klauna… nebo ve zjizveného piráta.

Děti milují malování na obličej
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Děti milují malování na obličej

Děti milují, když si vymyslí a vytvoří své převleky a masky vlastníma rukama. Poznáte, kdo se na vás směje? Ano, je to chytrá sova… Námořníci jistě ocení kornouty hranolků, pro jistotu podávaných ještě ve velkých sklenicích, které zaženou velký hlad mořských vlků. Tak se nenechejte zdržovat. Inspiraci máte, dejte se do díla a dobře se bavte.

Zdroj informací: Elena, Dekor

Publikováno: 1. 6. 2024, Autor: Elena (text), Dekor (foto), Profil autora: Redakce