FERMACELL I. - podlahový systém

Suché podlahové systémy nacházejí při novostavbách i rekonstrukcích široké uplatnění a důvodů pro jejich rostoucí oblibu je hned několik. U suchých podlah se nepracuje s žádnou vlhkostí, která prodlužuje dobu výstavby, takže po jejich položení lze velmi brzy po podlaze chodit.

FERMACELL I. - podlahový systém

I další stavební práce, jako je pokládka podlahových krytin, lze provádět už následující den po vytvoření podlahy, čímž je zajištěno rychlé využívání místnosti. Protože tyto podlahové systémy mají malou váhu, předejde se problémům se statikou tam, kde se nacházejí dřevěné trámové stropy, především při sanacích starých budov. Pomocí systémových nástaveb instalovaných pod podlahové prvky lze splnit také stavební a fyzikální požadavky, které se dnes kladou na výstavbu. To vše jsou silné argumenty pro používání suchých podlahových systémů.

Významným představitelem suchých podlahových systémů jsou sádrovláknité materiály FERMACELL. Díky jim můžete optimalizovat skladby na masivních a dřevěných trámových stropech ve staré zástavbě nebo v novostavbách, izolovat podkroví, zlepšit tepelnou, zvukovou a kročejovou izolaci či chránit před dlouhodobým zatížením vlhkostí. Podlahové systémy FERMACELL jsou vhodné i pro bezbariérové sprchy nebo k výškovému a úrovňovému vyrovnání. Navíc není podstatné, zda jste laik či odborník – s pomocí „Nástroje pro plánování podlah FERMACELL“ stačí na adrese www.podlahy-navrhovani.cz pár minut a sami si můžete snadno a rychle vytvořit návrh správné skladby konstrukce suché podlahy v systému FERMACELL.

Zlepšení akustických parametrů trámových stropů

Zlepšení akustických parametrů trámových stropů
Zlepšení akustických parametrů trámových stropů

Dřevěné trámové stropy mají kvůli chybějícímu materiálu stropní konstrukce často nízkou zvukovou izolaci. V souvislosti se zlepšením kročejové izolace lze obecně použít pouze systémy s nízkou výškou a relativně malou plošnou hmotností. Izolační systém FERMACELL je vhodný pro použití na dřevěné trámové stropy v novostavbách i starých budovách. Ve spojení se zavěšeným stropem je dosaženo izolačních hodnot, které splňují požadavky na mezibytové stropy podle ČSN. Podlahová voština FERMACELL s tloušťkou 30 nebo 60 mm se pokládá celoplošně na nosnou část stropu a následně se plní voštinovým zásypem FERMACELL. Touto konstrukcí se nosná část stropu přímo zatíží a podstatně se snižuje přenos zvuku. Následně pokládaný podlahový prvek FERMACELL s minerální izolací nebo dřevovláknitou deskou doplňuje tuto konstrukci a přispívá dodatečně k izolaci kročejového hluku.

Podlahy FERMACELL mají přesvědčivé výhody:

 • suchý technologický proces bez škodlivé vlhkosti a čekání na vyschnutí
 • pokládka dalších podlahovin je možná bez technologických prostojů
 • prostory jsou ihned připraveny k nastěhování
 • velmi krátká je doba pokládky
 • díky malé hmotnosti nevznikají žádné statické problémy - např. u dřevěných trámových stropů
 • vynikající akustické a tepelné vlastnosti
 • podlahy jsou vhodné pro systémy podlahové topení
 • poskytují bezpečnou požární ochranu
 • fungují jako optimální podklad pro další podlahoviny
 • nabízí příjemný pocit při chůzi
 • v provedení greenline aktivně zlepšují kvalitu vzduchu v místnosti díky čistící síle ovčí vlny
Autor: FERMACELL (text a foto)

Související k tématu