reklama

Zrcadlo, které topí a šetří peníze

Podívejte se do zrcadla. Co vidíte? Po ránu zřejmě jen svůj obraz, který se vám nebude dvakrát líbit. Když se ale po probuzení podíváte do zrcadla WELLINA, zažije vaše tělo pocit, jako by se ho dotklo slunce. Tohle zrcadlo totiž sálá teplem. A umí toho mnohem víc, mimo jiné ušetřit hezkých pár korun z rodinného rozpočtu.

Zrcadlo, které topí a šetří peníze

Efektivní vytápění

Infrapanel, kterým je ve skutečnosti vaše zrcadlo, prohřívá místnost pomocí sálavého tepla. To ohřívá pevné části místnosti, tedy zejména zdi, podlahu a nábytek. Teprve sekundárně se ohřívá vzduch. Infračervený topný systém dokáže místnost vytopit rovnoměrněji než běžný radiátor nebo přímotop a tím zároveň šetří elektrickou energii a vaši peněženku.

Žádné rámy, žádné háčky

Nejen koupelnám sluší bezrámová zrcadla. Úchyty jsou skryté, proto od infrapanelu nemusí vést žádné nevzhledné kabely – mohou být schované za tělesem. Bezpečnost zrcadla podtrhují broušené hrany a také ESG bezpečností sklo, které je odolné proti rozbití i poškrábání. Mimochodem, vzhledem k nízké tepelné vodivosti povrchu panelu nehrozí žádné popálení, ani zarudnutí pokožky.

Žádné rámy, žádné háčky
Žádné rámy, žádné háčky

Žádné plísně ani vlhké zdivo

Infračervené topné systémy nezahřívají vzduch, ale zdivo. To je tak vždy o něco teplejší než vzduch. Díky tomu nedochází ke kondenzaci vody na zdech a tvorbě plísní. Zcela naopak. Infrapanely zdivo vysušují a tím snižují tepelné ztráty. Nutno dodat, že problém tvorby plísní také velmi často postihuje další místnost našeho domova, konkrétně chodbu. A i tady zrcadlo určitě najde praktické uplatnění. Mimochodem, věděli jste, že zrcadlo WELLINA se nikdy nezamlží?

Zdravé vytápění

Vytápění infrapanely patří mezi ekonomicky nejvýhodnější ekologické způsoby, jak dopřát domovu správnou tepelnou pohodu. Navíc chrání naše zdraví. Panely ohřívají místnost rovnoměrně, takže rozdíl teploty u stropu a u podlahy činí zhruba jeden stupeň Celsia! U běžného způsobu vytápění, kdy radiátory ohřívají vzduch, může tento rozdíl činit 5 až 10 °C, což lidskému organismu rozhodně neprospívá. V případě vytápění infrapanely WELLINA také nedochází k víření prachu, který působí potíže alergikům, astmatikům a lidem s dýchacími potížemi.

Zdravé vytápění
Zdravé vytápění

Výhodnější sazba elektřiny

Infratopení WELLINA, které na český trh dodává společnost USby s. r. o., splňuje certifikaci CE, IGFE, RW TÜW, G-OSTR a také podmínky pro získání přímotopné sazby D45d – 20 hodin nízký tarif (NT) a 4 hodiny vysoký tarif (VT). Oproti běžným tarifům je cena za NT zhruba poloviční, za tuto cenu 20 hodin denně běží celý topný systém i celá domácnost. Spoříte tedy nejen na vytápění, ale i na provozu domácnosti. Za rok lze takto u domácích spotřebičů ušetřit 30 až 40 % nákladů na jejich provoz.

Jakou velikost zrcadla?

Zrcadla WELLINA jsou k dostání kulatá nebo ve tvaru obdélníku. Celkem je na výběr ze sedmi velikostí zrcadel o příkonu od 300 do 900 W. Záleží vždy na velikosti vytápěného prostoru a vlhosti zdiva. Každý panel je možné regulovat samostatně prostřednictvím termostatu.

Více na www.usby.cz.

Publikováno: 31. 7. 2017, Autor: USby (text a foto) , Profil autora: Redakce