reklama

Desatero tipů pro balení vánočních dárků

Jak zabalit vánoční dárky, aby pod stromkem vypadaly co nejlépe a udělaly obdarovaným radost? Ideální je zvolit takové barvy a vzory, které budou ladit s ozdobami na stromku. K dostání je spousta druhů balicích papírů, od jednoduchých jednobarevných až po nápadité vzory, matné i lesklé. Klasickými a stále oblíbenými vánočními vzory zůstávají kostky, stromky, sněhové vločky, větvičky, andílci či zvonečky.

i (Zdroj: Miroslava Kubišová)
Chystáte se balit dárky, ale nevíte jak na to? Máme pro vás několik tipů na jejich balení a zdobení. Konkrétně vám představíme 10 užitečných rad! (Zdroj: Miroslava Kubišová)

Oblíbený je také severský styl, k němuž patří nejrůznější norské vzory, jako jsou sněhové vločky, sobi, medvídci, sáňky či lyže. Poté, co dárek zabalíte do balicího papíru, ho dozdobte různými stuhami a mašlemi. Použít můžete i drobnější ozdoby, jako jsou klasické baňky, andílci či zvonečky, nebo použijte sprej se třpytkami. Prostor pro kreativitu nabízejí především jednodušší balicí papíry, na kterých budou vypadat dekorace nanejvýš vkusně.

Nakonec nezapomeňte na dárek připevnit jmenovku – můžete si ji sami vyrobit nebo si koupit originální varianty s různými obrázky apod. Místo balicích papírů můžete na některé dárky použít koupené krabice, krabičky a dárkové tašky, které seženete v různých velikostech. Do nich stačí dárek vložit a připevnit jmenovku. Pokud jsou krabice jednobarevné, můžete je polepit samolepkami, dozdobit mašlemi nebo vlastnoručně pomalovat jednoduchými vánočními motivy.

Zabalený dárek dozdobte stuhou, případně i drobnými ozdobami
Zabalený dárek dozdobte stuhou, případně i drobnými ozdobami (Zdroj: Miroslava Kubišová)
Místo balicích papírů můžete na některé dárky použít koupené krabičky
Místo balicích papírů můžete na některé dárky použít koupené krabičky (Zdroj: Miroslava Kubišová)

10 rad, jak nezabalit sám sebe

  • Neotřele budou pod stromkem vypadat dárky v sáčcích z organzy, které dozdobíte například pomocí korálků či mašlí. Použít můžete i látkové sáčky s vánočními vzory.
  • Převažuje-li ve vaší domácnosti vintage vánoční výzdoba, slaďte do tohoto stylu i dárky. Použijte například režný papír, který potáhnete krajkou nebo lesklými stuhami – pěkně vypadá kombinace stříbrné a starorůžové.
  • Hitem Vánoc jsou již dešlí dobu umělé květy. Můžete jimi ozdobit nejen stromek a stůl, ale také dárky. Květy poslouží místo mašlí a dodají dárkům netradiční vzhled.
  • Kromě mašlí a ozdob můžete dárky dozdobit také větvičkami jehličnanů nebo celým kořením – efektně vypadá skořice či badyán, poslouží i sušené květy či plátky citrusů.
  • Dárky můžete dozdobit šiškami či ořechy, které postříkáte zlatým či stříbrným sprejem.
Na dozdobení můžete použít šišky či ořechy
Na dozdobení můžete použít šišky či ořechy (Zdroj: Miroslava Kubišová)
Pozlacené ořechy budou velice dekorativní ozdobou
Pozlacené ořechy budou velice dekorativní ozdobou (Zdroj: OBI)
  • Pokud použijete jednoduchý balicí papír v přírodních barvách, hodí se na převázání širší mašle z hrubých tkanin nebo lýko.
  • Při balení dárků vám mohou vypomoct i domácí zásoby – využijte například krabici od bot, kterou s využitím šablon přestříkáte sprejem nebo polepíte balicím papírem. Velmi pěkné efekty lze vytvořit i pomocí novinového papíru.
  • Jestliže chcete darovat peníze, zvolte obálku z kvalitnějšího a pevnějšího papíru. V případě jednobarevných obálek (perfektně se k Vánocům hodí červená či zlatá) se vám nabízí řada možností pro dozdobení. Použijte nejen mašle, ale i drobné ozdůbky jako například hvězdy či rolničky. K dostání jsou i obálky s vánočními motivy či drobnými ozdobami.
  • Pokud máte děti, které už nevěří na Ježíška, můžete je zapojit do procesu balení dárků. Pořiďte si jednoduchý balicí papír, který děti budou moci pomalovat nebo na něj obtisknout různé vánoční vzory.
  • Místo stuh a mašlí lze dárek dozdobit zbytky balicího papíru. Můžete z něj vytvořit například malé kornoutky, které poskládáte vedle sebe nebo složit vějíř, který přilepíte na vrchní část balíčku.
Pro darování peněz volte obálku z pevnějšího papíru
Pro darování peněz volte obálku z pevnějšího papíru (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Vějíř ze zbylého balicího papíru dárek ozvláštní
Vějíř ze zbylého balicího papíru dárek ozvláštní (Zdroj: Miroslava Kubišová)

A pak už jen čekáte, dopoledne ještě držíte půst a marně hledáte, že letos se to zlaté prasátko objeví, odpoledne se jdete projít nebo proležíte u pohádek (vždyť odpočíváte jednou za rok, tak proč si to neužít), ale už brzy přijde ona chvíle, Štědrý večer, a můžete se vrhnout s plným bříškem na ty krásně zabalené dárečky a kochat se tou nádherou, co vám ježíšek nadělil. Tak ať se to povede a jste z těch letošních Vánočních svátků skutečně nadšeni.

Zdroj informací: OBI Česká republika, www.ceske-tradice.cz, Miroslava Kubišová

Publikováno: 15. 12. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.