reklama

Čistěte svůj krb snadno s vysavačem na horký popel

Pokud doma k vytápění využíváte krb, pec nebo jste milovníky grilování, zákonitě se nevyhnete častému vymetání popela. Při uklízení koštětem ale popel nepříjemně práší všude do okolí. Naštěstí ale existuje efektivnější řešení – vysavače na popel.

Čistěte svůj krb snadno s vysavačem na horký popel

Představte si, že krb nebo gril vyčistíte za několika málo minut. Dokonce nebudete muset ani čekat až popel zcela vychladne. Už žádné shánění kyblíků, smetáků a lopatek. Jednoduše výkonný krbový vysavač na horký popel zapojíte do zásuvky a během chvilky je uklizeno.

Jak na čištění krbu? Bezpečnost především

Pro úklid popela byste nikdy neměli používat váš běžný vysavač ani vysavač na studený popel. I přesto, že uhlíky vypadají, že již naprosto vychladly, mohou být stále pro obyčejný vysavač příliš horké a poškodit ho nebo dokonce způsobit požár vzplanutím vnitřního sáčku nebo filtru. U vysavače na horký popel se žádného poškození bát nemusíte, protože jeho konstrukce je ohni vzdorná a je vyvíjen s přesným záměrem vysávání horkého popela.

Sací trubice i vnitřní zásobník na nečistoty jsou vyrobeny z nehořlavého materiálu. Nicméně před tím, než se do úklidu pustíte, ujistěte se, že popel není žhavý, ale pouze horký. To poznáte jednak pohledem a také tak, že nad ohništěm udržíte ruku, aniž byste cítili intenzivní žár. Krbový vysavač na horký popel zvládne teplý popel, ale rozžhavené zbytky s teplotou kolem 300°C jsou pro něj již nebezpečné.

Zvládne popel, piliny i suť

Zvládne popel, piliny i suť
Zvládne popel, piliny i suť

Trápí vás obava, že kromě vysávání popela přístroj na nic jiného nevyužijete? To neplatí u krbového vysavače od Domo elektro. Ten vás kromě popela zbaví i dalších hrubých nečistot v domácnosti. Nebojte se ho použít na písek, jemnou suť nebo piliny. Jeho údržba je velice snadná. Z vysavače odstraníte vrchní víko a veškeré nečistoty vysypete do popelnice. Díky dvojitému filtračnímu systému si můžete být jistí, že z vysavače nebude unikat žádný prach.

Domo elektro je belgický výrobce vysoce kvalitních domácích spotřebičů a elektroniky. Na českém trhu působí již od roku 2009 a má nespočet spokojených zákazníků.

Publikováno: 21. 12. 2017, Autor: Domo Elektro (text a foto), Profil autora: Redakce