reklama

Poslední číslo letošního roku je tu!

Poslední číslo letošního jubilejního padesátého ročníku časopisu Zahrádkář je na stáních či dávno u Vás doma na stole. Najdete v něm opět zajímavý koktejl odborných, informacemi nabitých článků.

Poslední číslo letošního roku je tu!

K výročí 100 let České republiky bylo v letošním roce uspořádáno několik akcí, oslav, událostí či setkání, tak vás možná nepřekvapí článek Petra Herynka s titulem Květiny první republiky. Vybrat z nepřeberného množství druhů nebylo jednoduché, proto autor tematicky vsadil na tři rostliny evokující nadcházející Vánoce. Květinám zůstal věrný i příspěvek vonící po růžích - "Největší růžová zahrada v České republice". Věděli jste, že Lidický Růžový sad je jedním z největších rozárií na světě?

V prosincovém čísle se dále mj. dočtete:

Marián Komžík radí, jak pěstovat stále oblíbenější kaki a podrobně představuje čtyři základní odrůdy.

O tom, že prosinec nemusí nutně znamenat konec sklizně zeleniny z venkovních záhonů, vás přesvědčí Martin Koudela, autor článku „Zelenina z vlastní zahrady pro čas adventní“. Zmiňuje druhy, které díky své mrazuvzdornosti, můžeme ponechat na venkovním stanovišti a zajistit si čerstvou zeleninu pro adventní a vánoční kuchyni.

Václav Větvička v příspěvku o Brambořících polemizuje nad vznikem jejich názvu, ale i jedovatostí hlíz či oblíbeností právě v posledním měsíci v roce.

Příloha Zahrádkářka:

Příloha Zahrádkářka:
Příloha Zahrádkářka:

V prosincové Zahrádkářce to voní po vánočním cukroví, jehož pečení má u nás obrovskou tradici a množství receptů a různých variací nebere konce. Nalistujete v ní přehlídku receptů z vašich domácích kuchařek a sešitů, tak jak se dědí a opisují z generace na generaci a od kamarádky ke kamarádce. Pokud máte doma malé děti, či chcete být kreativní prostě jenom vy, oživte tradici pečení vizovického pečiva a vytvořte si tak pro sebe či své blízké postavičky všeho druhu. V příspěvku je objasněna i jejich symbolika.

A pokud pečení není vaším koníčkem, vytvořte si podle rad Pavly Jelínkové roztomilé vánoční tučňáky!

Příjemné počtení v teple domova a klidný adventní čas přeje redakce časopisu Zahrádkář.

Děkujeme za vaši přízeň a už teď můžeme slíbit, že pro příští rok máme pro vás opět připraveno spoustu nápadů a postřehů nejen z oblasti zahradničení! Máte se na co těšit.

Předplaťte si váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2019.

Oproti běžnému stánkovému prodeji je předplatné cenově výhodnější a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury "Knihovnička zahrádkáře", vzorky osiv, hnojiv a s lednovým vydáním časopisu vám přijde i stolní týdenní kalendář.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Publikováno: 7. 12. 2018, Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.