reklama

V iQLANDII si můžete vyrobit ozdoby 3D perem

Letošní Vánoce v liberecké iQLANDII budou ve znamení 3D! Takže jestli chcete mít originální vánoční stromek, dorazte do science centra! Díky unikátnímu 3D peru si totiž budete moci vyrobit jakoukoliv trojrozměrnou ozdobu, třeba hvězdu. Těšit se můžete na ochutnávku hmyzích specialit a vybraných lahůdek z makromolekulární kuchyně. Chybět nebude mrazivá Science show ani Jež(íš)kovy voči.

V iQLANDII si můžete vyrobit ozdoby 3D perem

V prosinci se bude v iQLANDII malovat, a to rovnou 3D perem. Jedná se o multifunkční pero, které umí vedle dalších vychytávek kreslit jak na papír, tak v prostoru. Návštěvníci si tedy budou moci vytvořit svoji vlastní ozdobu – například hvězdičku, kterou si odnesou domů, kde si ji pověsí na stromek. Tím téma 3D v iQLANDII nekončí. V laboratoři vám ještě lektoři předvedou, jak funguje 3D tiskárna.

I oblíbená Science show se ponese ve vánočním duchu.O ztřeštěné pokusy plné ohňů a kouře nebude nouze. Děti i dospělé během představení zahalí do mrazivé mlhy, ukáží jim výrobu prskavky z hořčíkové pásky nebo předvedou, jak se vyhání Santa komínem - a to karbidem.

V iQLANDII si můžete vyrobit ozdoby 3D perem
V iQLANDII si můžete vyrobit ozdoby 3D perem

Místo klasického cukroví pochoutky z hmyzáků

V iQLANDII si pochutnáte i na netradičním cukroví. Návštěvníci okusí speciality z hmyzáků – konkrétně červíky v těstíčku nebo kobylky v čokoládě, nachystán bude i makromolekulární bar, u kterého si budou moci děti dát kaviár z coca-coly, dospělí potom svařák.

Určitě nezapomeňte zavítat do Planetária. Vedle filmů jako „Astronaut“ či „Výprava ke hvězdám“ je zde připraven autorský, živě komentovaný, pořad „Jež(íš)kovy voči“. Jeho prostřednictvím zjistíte, kdy přesně se v Betlémě narodil Ježíšek nebo jakou rychlostí by Santa Claus musel hnát své soby, aby dokázal za jeden jediný večer rozdat dětem všechny dárky.

Místo klasického cukroví pochoutky z hmyzáků
Místo klasického cukroví pochoutky z hmyzáků

Tajemné Vánoce v iQPARKU

Vánoční program je nachystán i na ty nejmenší v sousedním iQPARKU. Tam si pro ně tým science centra připravil workshop Sherlocka Holmese. Kdo ukradl Ježíškovi dárky? To už bude práce malých detektivů. Děti si během workshopu vyzkouší práci s otisky prstů nebo termokamerou. I zde je čeká ochutnávka speciálního cukroví nebo výroba ozdobiček metodou chromatografie.

Harmonogram:

  • Vánoční science show – denně o vánočních prázdninách od 11 a 16 hodin
  • 3D workshop – od 1. 12. každou SO–NE od 14 a 15 hodin, dále o vánočních prázdninách denně ve stejný čas
  • Workshop Sherlocka Holmese v iQPARKU – každou SO–NE a svátky od 14 hodin

IQLANDIA, o. p. s., Liberec je členem České asociace science center.

Více o programu na www.iQLANDIA.cz.

Publikováno: 8. 12. 2018, Autor: iQ LANDIA (tisková zpráva), Profil autora: Redakce