Drátěný program do každé domácnosti

Drátěný program vám ušetří spoustu starostí jak udržet malý prostor přehledný a uklizený. Tento praktický prvek můžete zakomponovat do interiéru kuchyně, koupelny, předsíně, prádelny a také do šatní skříně. Pojďte se spolu s námi podívat, jakým způsobem jej můžete ve svém domově použít.

Drátěný program do každé domácnosti

Co hledat pod pojmem drátěný program?

Drátěný program představuje rafinovaný systém rozličných polic, košů, stojanů, držáků, háčků a dalších kovových doplňků, které vám dokáží pomoci s uspořádáním prostoru. Kromě pořádku vám pomůže vyřešit problém i s jeho nedostatkem. Drátěný program můžete nalézt v kuchyních, v šatních skříních, v předsíni a mnohdy i v koupelně. Vyznačuje se dlouhou životností, velkou variabilitou užití i snadnou údržbou.

Drátěný program vám pomůže udržet pořádek ve skříni
Drátěný program vám pomůže udržet pořádek ve skříni

Drátěný program je praktický a dobře vypadá

Drátěné programy se vyrábí z kovových drátů (obvykle jde o ušlechtilou ocel), které jsou pečlivě opracovány, různě vytvarovány a povrchově upraveny, aby nezrezivěly. Takovýto program může být chromově lesklý i matný, může být dokonce i pozlacený nebo aktuálně galvanizovaný čili černý. V konečném výsledku tak nejde pouze o praktický doplněk domácnosti, ale i o designový prvek, jenž je možno použít i jako dekoraci. Můžete ho kombinovat s dalšími prvky v interiéru. Při jeho výběru věnujte pozornost nejen z čeho se skládá, ale z čeho je vyroben. Bohužel v obchodech můžete narazit i na hliníkové nebo jen zalakované drátěné systémy a ty nejsou příliš kvalitní.

Drátěný program v interiéru může působit i dekorativně
Drátěný program v interiéru může působit i dekorativně

Drátěné programy na míru

Existují drátěné programy, které jsou sériově vyráběny a je možné je různě kombinovat, ale klidně si je můžete nechat vyrobit přímo na míru podle vašich potřeb a představ. Takové programy na míru jsou ideální především tam, kde už nějaký nábytek je, nechcete ho vyměňovat a běžně dostupný program není možné použít.

Závěsný drátěný program

Závěsný drátěný program slouží k uklízení drobností, které však potřebujeme mít neustále po ruce. Jde často o systémy určené pro kořenky, vařečky, naběračky, nože a podobně.

Závěsný drátěný program vám pomůže s uložením drobností, které potřebujete mít neustále po ruce
Závěsný drátěný program vám pomůže s uložením drobností, které potřebujete mít neustále po ruce

Vnitřní drátěný program

Vnitřní drátěný program vypomáhá k přehlednému uspořádání vnitřku skříněk a zlepšuje využití špatně dosažitelných míst. Děje se tomu tak díky výsuvným policím a otočným košům. Umístit zde můžete i držáky na PET lahve nebo na víno.

Vnitřní drátěný program vyřeší i problémy se špatně dostupnými místy
Vnitřní drátěný program vyřeší i problémy se špatně dostupnými místy

Drátěný program do kuchyně

Drátěný program představuje skvělé řešení pro vaši kuchyni. Díky němu bude vaše kuchyně uspořádaná, uklizená a dobře vypadající. Navíc vám pomůže vyřešit potíže s nedostatkem místa. Drátěný program by proto neměl v žádné moderní kuchyni chybět. Dá totiž kuchyni řád a dovolí, aby všechny potřebné věci měly své místo a byly neustále po ruce. Vše budete mít bezpečně a přehledně uložené. Uschovávat tak přitom nemusíte pouze nádobí a vybavení kuchyně, ale i potraviny. Samozřejmě, že drátěný program můžete zakomponovat do již hotové kuchyně, avšak bude lépe, když o něm budete uvažovat před vybavením kuchyně. Jen tak je vše možné všechno dobře promyslet a naplánovat.

Drátěný program do kuchyně je skvělým řešením
Drátěný program do kuchyně je skvělým řešením

Jak si s pomocí drátěného programu usnadnit svůj život v moderní kuchyni

Do horních skříněk toho z drátěného programu moc nepoužijete, výborně se sem ale hodí odkapávač na talíře. Větší uplatnění však najde ve spodních skříňkách. Vhodné jsou i výjezdové drátěné koše nebo karusely do rohových skříněk. Dále pak v kuchyni můžete dost dobře využít závěsný systém, který tvoří různé tyče, háčky, držáky. Na ně můžete zavěsit nože, sítka, prkénka i menší kastrůlky. Součástí těchto závěsných systémů jsou i kořenkové police, madla, věšáky a různé jiné poličky. Zakomponovat sem můžete dokonce i držáky na sklenice nebo police na kuchařky. Opomenout nesmíme ani multifunkční sloup, který je zakotven k podlaze a ke stropu. Je možné ho vybavit různými praktickými doplňky. K pracovnímu stolu, na stěnu nebo dvířka se pak mohou připevnit praktické držáky na PET lahve či stojany na lahve vína.

Drátěný program v horních skříňkách kuchyňské linky
Drátěný program v horních skříňkách kuchyňské linky

Drátěný program v šatní skříni

Dalším místem, kde se hojně používají drátěné programy, jsou šatní skříně a šatny. I zde vám umožňují dosáhnout přehlednosti, díky níž se snadno zorientujete v prostoru. Vaše oblečení je přitom dobře provzdušněno, což snižuje riziko výskytu nepříjemného zatuchlého zápachu. Drátěný program do šaten a šatních skříní tvoří koše na prádlo, výsuvné botníky, výsuvné košíky, sklopné šatní tyče, vestavná žehlící prkna, zrcadla a jiné praktické prvky. I tyto systémy si můžete koupit již hotové anebo si je můžete nechat vyrobit přímo na míru.

Drátěný program v šatní skříni zpřehlední naše doplňky k oblečení
Drátěný program v šatní skříni zpřehlední naše doplňky k oblečení

Drátěný program v koupelně

V neposlední řadě se s využitím drátěného programu můžete setkat rovněž i v koupelně, kde patří mnohdy k základní výbavě. Slouží kupříkladu k ukládání toaletního papíru, sprchových gelů a šamponů, případně i k ukládání špinavého prádla. I v tomto případě jsou v současné době nabízeny zajímavé sestavy, jimiž můžete svou koupelnu vybavit.

Drátěný program najde své uplatnění i v koupelně
Drátěný program najde své uplatnění i v koupelně
Autor: Adriana Dosedělová (text), Depositphotos (foto)

Související k tématu