reklama

Drátěný program do každé domácnosti

Drátěný program vám ušetří spoustu starostí jak udržet malý prostor přehledný a uklizený. Tento praktický prvek můžete zakomponovat do interiéru kuchyně, koupelny, předsíně, prádelny a také do šatní skříně. Pojďte se spolu s námi podívat, jakým způsobem jej můžete ve svém domově použít.

i (Zdroj: Depositphotos)
Drátěný program do každé domácnosti(Zdroj: Depositphotos)

Co hledat pod pojmem drátěný program?

Drátěný program představuje rafinovaný systém rozličných polic, košů, stojanů, držáků, háčků a dalších kovových doplňků, které vám dokáží pomoci s uspořádáním prostoru. Kromě pořádku vám pomůže vyřešit problém i s jeho nedostatkem. Drátěný program můžete nalézt v kuchyních, v šatních skříních, v předsíni a mnohdy i v koupelně. Vyznačuje se dlouhou životností, velkou variabilitou užití i snadnou údržbou.

Pořádek ve skříni
i (Zdroj: Depositphotos)
Drátěný program vám pomůže udržet pořádek ve skříni

Drátěný program je praktický a dobře vypadá

Drátěné programy se vyrábí z kovových drátů (obvykle jde o ušlechtilou ocel), které jsou pečlivě opracovány, různě vytvarovány a povrchově upraveny, aby nezrezivěly. Takovýto program může být chromově lesklý i matný, může být dokonce i pozlacený nebo aktuálně galvanizovaný čili černý. V konečném výsledku tak nejde pouze o praktický doplněk domácnosti, ale i o designový prvek, jenž je možno použít i jako dekoraci. Můžete ho kombinovat s dalšími prvky v interiéru. Při jeho výběru věnujte pozornost nejen z čeho se skládá, ale z čeho je vyroben. Bohužel v obchodech můžete narazit i na hliníkové nebo jen zalakované drátěné systémy a ty nejsou příliš kvalitní.

Drátěný program v interiéru
i (Zdroj: Depositphotos)
Drátěný program v interiéru může působit i dekorativně

Drátěné programy na míru

Existují drátěné programy, které jsou sériově vyráběny a je možné je různě kombinovat, ale klidně si je můžete nechat vyrobit přímo na míru podle vašich potřeb a představ. Takové programy na míru jsou ideální především tam, kde už nějaký nábytek je, nechcete ho vyměňovat a běžně dostupný program není možné použít.

Závěsný drátěný program

Závěsný drátěný program slouží k uklízení drobností, které však potřebujeme mít neustále po ruce. Jde často o systémy určené pro kořenky, vařečky, naběračky, nože a podobně.

Závěsný drátěný program
i (Zdroj: Depositphotos)
Závěsný drátěný program vám pomůže s uložením drobností, které potřebujete mít neustále po ruce

Vnitřní drátěný program

Vnitřní drátěný program vypomáhá k přehlednému uspořádání vnitřku skříněk a zlepšuje využití špatně dosažitelných míst. Děje se tomu tak díky výsuvným policím a otočným košům. Umístit zde můžete i držáky na PET lahve nebo na víno.

Vnitřní drátěný program
i (Zdroj: Depositphotos)
Vnitřní drátěný program vyřeší i problémy se špatně dostupnými místy

Drátěný program do kuchyně

Drátěný program představuje skvělé řešení pro vaši kuchyni. Díky němu bude vaše kuchyně uspořádaná, uklizená a dobře vypadající. Navíc vám pomůže vyřešit potíže s nedostatkem místa. Drátěný program by proto neměl v žádné moderní kuchyni chybět. Dá totiž kuchyni řád a dovolí, aby všechny potřebné věci měly své místo a byly neustále po ruce. Vše budete mít bezpečně a přehledně uložené. Uschovávat tak přitom nemusíte pouze nádobí a vybavení kuchyně, ale i potraviny. Samozřejmě, že drátěný program můžete zakomponovat do již hotové kuchyně, avšak bude lépe, když o něm budete uvažovat před vybavením kuchyně. Jen tak je vše možné všechno dobře promyslet a naplánovat.

Drátěný program do kuchyně
i (Zdroj: Depositphotos)
Drátěný program do kuchyně je skvělým řešením

Jak si s pomocí drátěného programu usnadnit svůj život v moderní kuchyni

Do horních skříněk toho z drátěného programu moc nepoužijete, výborně se sem ale hodí odkapávač na talíře. Větší uplatnění však najde ve spodních skříňkách. Vhodné jsou i výjezdové drátěné koše nebo karusely do rohových skříněk. Dále pak v kuchyni můžete dost dobře využít závěsný systém, který tvoří různé tyče, háčky, držáky. Na ně můžete zavěsit nože, sítka, prkénka i menší kastrůlky. Součástí těchto závěsných systémů jsou i kořenkové police, madla, věšáky a různé jiné poličky. Zakomponovat sem můžete dokonce i držáky na sklenice nebo police na kuchařky. Opomenout nesmíme ani multifunkční sloup, který je zakotven k podlaze a ke stropu. Je možné ho vybavit různými praktickými doplňky. K pracovnímu stolu, na stěnu nebo dvířka se pak mohou připevnit praktické držáky na PET lahve či stojany na lahve vína.

Drátěný program v horních skříňkách kuchyňské linky
i (Zdroj: Depositphotos)
Drátěný program v horních skříňkách kuchyňské linky

Drátěný program v šatní skříni

Dalším místem, kde se hojně používají drátěné programy, jsou šatní skříně a šatny. I zde vám umožňují dosáhnout přehlednosti, díky níž se snadno zorientujete v prostoru. Vaše oblečení je přitom dobře provzdušněno, což snižuje riziko výskytu nepříjemného zatuchlého zápachu. Drátěný program do šaten a šatních skříní tvoří koše na prádlo, výsuvné botníky, výsuvné košíky, sklopné šatní tyče, vestavná žehlící prkna, zrcadla a jiné praktické prvky. I tyto systémy si můžete koupit již hotové anebo si je můžete nechat vyrobit přímo na míru.

Drátěný program v šatní skříni
i (Zdroj: Depositphotos)
Drátěný program v šatní skříni zpřehlední naše doplňky k oblečení

Drátěný program v koupelně

V neposlední řadě se s využitím drátěného programu můžete setkat rovněž i v koupelně, kde patří mnohdy k základní výbavě. Slouží kupříkladu k ukládání toaletního papíru, sprchových gelů a šamponů, případně i k ukládání špinavého prádla. I v tomto případě jsou v současné době nabízeny zajímavé sestavy, jimiž můžete svou koupelnu vybavit.

Drátěný program v koupelně
i (Zdroj: Depositphotos)
Drátěný program najde své uplatnění i v koupelně

Publikováno: 9. 11. 2019, Autor: Adriana Dosedělová (text), Depositphotos (foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.