reklama

Švec v šuplíku aneb na žraloka s lepidlem

Ne, nezbláznila jsem se, jen dítko přišlo ze školky s boulí a bačkorkou bez podrážky a oznámilo mi, že já budu mít taky bouli, a určitě větší, protože moje pantofle mají taky hlad.

Švec v šuplíku aneb na žraloka s lepidlem

Povedlo se mi tak hezky zakopnout, že podrážka pantofle zívla a odmítla se „přimlasknout“ zpátky. Navíc si výrobci bačkorek zřejmě myslí, že je nosí pouze „hodné“ děti, které v nich zásadně jen způsobně sedí.Kupovat po 14 dnech nové bačkorky se mi tedy určitě nechce, takže nezbývá než přemýšlet, čím je zalepit. Obyčejné disperzní lepidlo by asi nestačilo (obzvlášť, když ten malý čert řádí a nakopne všechny kostky, které potká). Volba proto padla na kontaktní lepidlo Ceys. Nenechte se mýlit cize znějícím názvem, koupíte jej běžně v obchodech.

Jak na to?

Jak na to?
Jak na to?
Jak na to?
Jak na to?

Lepenou plochu je třeba nejprve očistit od prachu a nečistot. Lepidlo naneseme na obě plochy, které chceme slepit.

Jak na to?
Jak na to?
Jak na to?
Jak na to?

Lepidlo necháme nejdříve trochu zavadnout. Na obalu je vždy uvedeno, jak dlouho.

Jak na to?
Jak na to?
Jak na to?
Jak na to?

Lepené plochy k sobě přitiskneme a zajistíme je svěrkami, ev. je zatížíme. Dáváme přitom pozor, aby se lepená místa neposunula (šmajdavé bačkory jsou na nic). Spoj necháme dostatečně zaschnout.Do bačkorek nebo uzavřených bot můžeme vložit ještě sáček naplněný pískem nebo jemnými kamínky, aby se zatížila rovnoměrně opravdu celá plocha, ovšem pozor na vysypání, abychom si nevyrobili „fakírské boty“.

Publikováno: 21. 2. 2008, Autor: Petra (text), PePa (foto) , Profil autora: Redakce