reklama

Jak si pohodlně ustlat

Vybavujete domácnost, obnovujete některé zařizovací předměty nebo vás bolí záda ráno i večer a přemýšlíte o nové posteli? Určitě se také rozmýšlíte nad typem a výběrem té správné matrace. Máme pro vás tip.

Jak si pohodlně ustlat

Vaše volba může padnout například na matrace od firmy Tropico Plus. Nejnovější trendy zajisté kopírují stále žádanější Bio matrace. Konstrukce této řady využívá nejnovější poznatky z oblasti zdravého spánku a nejmodernější materiály na bázi přírodních produktů ve spojení s počítačovými simulacemi. Základem je bio pěna, studená pěna obsahující olej ze skočce. Pěna má vynikající výsledné vlastnosti – násobí se tažnost (elasticita), snižuje se tlaková deformace, zvyšuje se odrazová pružnost. Tak vznikly 3 typy jader, která mají vynikající ortopedické vlastnosti, dlouhou životnost a rozdílnou tuhost ložných ploch (ideální pro páry s rozdílnými požadavky na tuhost lůžka).

Dalším důležitým kriteriem při výběru matrace je typ potahového materiálu.U matrací, které jsou dodávány ve snímatelném pratelném potahu je na výběr:● Innovation – základní varianta umožňuje praní na 60°C.● Aloe Vera – luxusní potahová látka obsahující mikrokapsle s přírodním extraktem z aloe vera. Při používání uvolňuje aroma, které má antialergické a antiseptické účinky.● Microcare – luxusní potahová látka obsahující acetátové vlákno, které vytváří kyslík, ničí plísně, roztoče a ostatní nežádoucí mikroorganismy.

Snímatelné potahy jsou konstrukčně řešeny ze dvou samostatných polovin tak, aby bylo možné vyprat pouze jeden díl, nepřetížit pračku a matraci bez omezení používat. Všechny potahy lze prát do teploty 60 °C. Možnost výběru potahu umožňuje plně reflektovat požadavky konkrétního uživatele na ortopedičnost jádra ve spojení s požadavky na vlastnosti potahové látky.

Prima Bio

Prima Bio
Prima Bio

Matrace z kombinace tepelně modifikované pěny a bio pěny. Nosná vrstva vyrobená z bio pěny (doporučená pro spánek) má příčné perforace, které mají vynikající ortopedické vlastnosti. V nejzatíženější (bederní) oblasti podpírá páteř a zajišťuje ideální anatomickou polohu těla při spánku.

Perfect Bio

Perfect Bio
Perfect Bio

Matrace z kombinace bio pěny dvou různých tuhostí a tepelně modifikované pěny. Rozdílná tuhost jednotlivých lehacích ploch. Lehací plocha SOFT je doporučená pro uživatele s hmotností do 85 kg. Lehací plocha HARD je doporučená pro uživatele s hmotností od 85 do 130 kg. Tato kombinace je vhodná pro páry s váhovým rozdílem, kde si jednotlivec uloží matraci dle požadavku na tvrdost. Středová vrstva má příčné perforace, které poskytují změkčení v oblasti ramen pro větší komfort zejména při spaní na boku. Podélné a příčné obdélníkové perforace způsobují neustálou masáž svalů a pokožky, čímž je výrazně snížená možnost vzniku dekubitů (otlaků).

Fresh Bio

Fresh Bio
Fresh Bio

Matrace z bio pěny s rozdílnou tuhostí jednotlivých lehacích ploch. Lehací plocha SOFT je doporučená pro uživatele s hmotností do 85 kg. Lehací plocha HARD je doporučená pro uživatele s hmotností od 85 do 130 kg. Tato kombinace je vhodná pro páry s váhovým rozdílem, kde si jednotlivec uloží matraci dle požadavku na tvrdost. Ve středové části jádra je vložená 3D mřížka – hustá síť vertikálně kladených polyesterových vláken, což je materiál poskytující bezkonkurenční odvod absorbovaných vodních par z jádra matrace. Perforace ložné plochy podporuje prokrvení pokožky a zabraňuje vzniku dekubitů.

Pod novou matraci i nový rošt

Pod novou matraci i nový rošt
Pod novou matraci i nový rošt
Pod novou matraci i nový rošt
Pod novou matraci i nový rošt

Když uvažujete o nové matraci, co takhle vyměnit i rošt?Lamelové rošty většinou dávno nahradily staré drátěnky nebo pevné desky, které postele zbytečně zatěžovaly, nevětraly a byly tvrdé. Rošt volíme podle typu matrace i podle toho jakou hmotnost má unést, pro pohodlí můžeme mít rošt polohovatelný ručně nebo pomocí elektromotoru i s dálkovým ovládáním.Tak ještě několik tipů roštů pro to správné a pohodlné „poleženíčko“.

Basic

Basic
Basic
Basic
Basic

14 lamel šířky 53 mm + 2 březové přířezy k uchycení k bočnicím postele (pomocí 4 šroubků). Lamely jsou na obou koncích připevněné ke stabilizačnímu popruhu. Tento rošt je vhodný pod sendvičové a PUR matrace, do postelí s dřevěnými bočnicemi, nosnost do 85 kg.

Double Klasik

Double Klasik
Double Klasik

Luxusní pevný lamelový rošt s 28 lamelami šíře 38 mm. Lamely jsou uloženy ve výkyvných gumových pouzdrech. Anatomické uspořádání lamel kopíruje křivky těla a má příznivý vliv na polohu těla při spánku. V oblasti hrudníku je 5 lamel s možností nastavení tuhosti pružení podle hmotnosti uživatele. Středový popruh zajišťuje zvýšenou stabilitu roštu. Tento rošt je vhodný pro všechny typy matrací, nosnost roštu je do 130 kg.

Double Expert Moto

Double Expert Moto
Double Expert Moto
Double Expert Moto
Double Expert Moto

Luxusní lamelový rošt, kde je polohování roštu poháněno elektromotorem s dálkovým ovladačem. Rošt má 28 lamel uložených v gumových výkyvných pouzdrech. V oblasti hrudníku je 5 lamel s možností nastavení tuhosti podle přání uživatele. Rošt je vhodný pro matrace s vysokou kopírovatelností (latexové), nosnost má do 120 kg.

Více o matracích i roštech se dozvíte na www.tropico-plus.com.

Publikováno: 25. 7. 2008, Autor: Tropico (text a foto), PePa (foto), Profil autora: Redakce