Kalkulačka úspory nákladů

Chcete vědět, kolik můžete ušetřit, když zamezíte úniku tepla? Celková částka potenciální úspory je závislá na několika faktorech. Ty jsou především šířky mezer ve vašich oknech a celková délka těsnění použitá na jejich utěsnění.

Kalkulačka úspory nákladů

Je snadné poznat, zda-li je vaše okno špatně utěsněno. Stejně jako při nákupu nové chladničky použijte papírový test. Jak? Zavřete okno s kouskem papíru, vloženým mezi rám a okno. Pokud papír snadno vyndáte nebo jím v rámu posouváte, je těsnění nedostatečné. Opakujte tento test na různých místech. Pak můžete zjistit, kde vám uniká vzduch pomocí zapálené svíčky. Tento test je snazší provést při chladnějším venkovním počasí nebo když je větrno, ale pozor na záclony! Zapálenou svíčkou obkružte pomalu rám okna. Kde se vám plamen vychýlí, tam do místnosti proniká chladný vzduch. Poté si můžete změřit šířku mezery pomocí měřicí pásky. Další radou je umístit kus jemné plastelíny mezi okno a rám a poté zavřít. Tloušťka stlačené plastelíny vám ukáže, jak je mezera široká.

Jak funguje kalkulačka úspor energie

V levé nabídce si vyberete šířku mezery, typ vytápění a nejvhodnější těsnění tesamoll. Poté vložte celkovou délku mezery ve vašich oknech. Klikněte na tlačítko „Spočítejte si úspory” A je to! Kalkulačka vám ukáže vaše roční úspory, úspory po dobu pěti let, a také přehled, kolikrát se vám vrátí cena za nákup výrobku. Kalkulačku najdete na tesamoll.

Autor: Elena a tesa tape (text), tesa tape (foto)

Související k tématu