První pomoc v zateplování

Od dubna můžeme mnohem snáze dosáhnout na státní peníze, které mají pomoci teple obléknout naše rodinné a bytové domy. Program se dotýká nejen rekonstrukcí, ale i zcela nových staveb, splňujících požadované podmínky na šetření energií.

První pomoc v zateplování
První pomoc v zateplování
První pomoc v zateplování

Podle principu „prodáme, co jsme neumazali, ať jen si to zamažou jiní“, se totiž našemu ministerstvu životního prostředí podařilo prodat Japoncům část našich nevyužitých emisních povolenek a získané peníze nasměrovat do užitečného projektu pomoci nízkoenergetickému bydlení. Rozsah a možnosti tohoto programu si rychle uvědomili nejen jeho přímí adresáti, ale také výrobci. U společnosti Knauf Insulation patří úspory energií k prioritám, a tak chce být v rámci poradenského a informačního servisu, který bude s programem spojen, vždy o krok napřed.

Že situace moc dobrá není, vidíme kolem sebe: zastavila se řada velkých projektů a získat půjčku může být problém. Zpřísňují se podmínky hypoték, developeři prodávají pozemky a jen loni počet stavebních povolení na rezidenční bydlení klesl o třicet procent. Podpora snížení energetické náročnosti domů třeba i formou zateplení a nebo změny vytápění, jež by zatím měla platit do roku 2012, může stavebníkům ulevit až o pětatřicet procent nákladů na zateplení. Proto zaujala i některé výrobce: Knauf Insulation například připravil kampaň PRVNÍ POMOC V ZATEPLOVÁNÍ. Infolinka má číslo 870 700 800.

První pomoc v zateplování
První pomoc v zateplování

Změnit dokonale vzhled, a ve smyslu významných energetických úspor především také vlastnosti staveb, dokáže Knauf Insulation nejen u rodinných a bytových domů. Takhle nápaditě pomohl proměnit typovou panelovou přízemní mateřskou školu uprostřed jednoho pražského sídliště na laboratoře. Pro kontaktní i provětrávaný izolační systém použili minerální vlnu s nízkým difusním odporem, zvýšenou požární odolností a vynikajícími akustickými vlastnostmi.

Více informací na Knauf Insulation.

Autor: Jiří Jan, Knauf Insulation (text), Knauf Insulation (foto)

Související k tématu