POROTHERM EKO – nový trend v cihlách

Pro stavebníky domů požadujících vysokou kvalitu, zdravé a současně energeticky úsporné bydlení, je určena novinka POROTHERM 40 EKO a POROTHERM 44 EKO. Díky nové receptuře výroby a odlišnému systému děrování přináší POROTHERM EKO až o 10 % lepší tepelně-izolační parametry oproti cihlám řady POROTHERM P+D a stává se tak ideální cihlou.

POROTHERM EKO – nový trend v cihlách

Cihly s osvědčeným systémem spojování na pero a drážku, který znáte především z oblasti dřevěných obkladů a podlah, jsou určeny pro obvodové zdivo domu o tloušťkách 44 a 40 cm. Díky receptuře vycházející ze zkušeností s výrobou prověřených tepelně superizolačních cihel Si a inovátorskému přístupu se při návrhu vnitřní struktury cihly podařilo dosáhnout mnoha výhod. Pojem EKO, který má cihla ve svém názvu, pochází ze starořeckého slova „oikos“, což znamená dům.

POROTHERM EKO: ekonomické a ekologické

POROTHERM EKO: ekonomické a ekologické
POROTHERM EKO: ekonomické a ekologické

Cihly POROTHERM EKO se vyrábějí pouze z přírodních materiálů. Jsou charakteristické vysokou hodnotou tepelného odporu, tedy skvělou schopností zdiva zadržet teplo. POROTHERM EKO zde doslova exceluje a svými výkony se řadí do kategorie výrobků vhodných pro výstavbu energeticky úsporného a ekologického domova. Kromě toho zdivo z cihel POROTHERM EKO nabízí nízký odpor při prostupu vodních par stěnou. Díky tomu může dům volně dýchat a uvnitř místností je vhodné mikroklima pro příjemné a zdravé bydlení.

Keramický labyrint o 140 dutinách

Keramický labyrint o 140 dutinách
Keramický labyrint o 140 dutinách

Cihly zaujmou zcela odlišným tvarováním vnitřních dutin. Nahrazením původních kosočtverců se průniku tepla staví do cesty dutiny v podobě obdélníků. Při vylepšení způsobu děrování se jejich počet v cihle o šířce 44 cm zvýšil o 52 % z původních 92 kosočtverců na 140 dutin obdélníkového tvaru. Díky tomu došlo k prodloužení dráhy pro vedení tepla v cihle až na neuvěřitelných 118 cm, což přispělo ke zlepšení tepelně-izolačních parametrů.

Nový způsob děrování dokáže ušetřit peníze i jinak. Užší obdélníkové dutiny omezují množství zatékající malty dovnitř bloku, spotřeba zdicí malty se proto snižuje. Jednodušší je i dělení cihel řezáním, čímž se minimalizuje množství stavebního odpadu.

Nižší hmotnost potěší

POROTHERM EKO potěší stavebníky již během samotného zdění, neboť hmotnost jednotlivých bloků se snížila na 16 kg u cihel POROTHERM 40 EKO a na 17,7 kg u bloků POROTHERM 44 EKO. To znamená váhový úbytek o 2,7 kg, respektive o 2,4 kg ve srovnání s cihlami POROTHERM P+D stejné šířky.

Aktuální katalog výrobků POROTHERM, který čtenáře seznámí s technologickými novinkami a přehledem přidružených služeb, je možné objednat pomocí zákaznické linky 844 111 123 nebo jej získat prostřednictvím obchodních zástupců společnosti či na vybraných veletrzích a výstavách.

Více informace naleznete na www.POROTHERM.cz.

Autor: Elena a Wienerberger (text), Wienerberger (foto)

Související k tématu