Šance pro vaše peněženky

Že je teplo drahé a levnější už nebude, ví každý, kdo má to pochybné potěšení platit účty. Většinou je všem jasné i to, že nedokonale tepelně izolovanými stěnami nebo mizernými okny nám také uteče hodně peněz. A sehnat rozumně úročený úvěr na zateplení domu rovněž nebylo jednoduché. Situace se ale zjednodušila.

Šance pro vaše peněženky

Přestože především majitelé rodinných domků, ale i obyvatelé cihlových bytovek dlouho čekali, zda jim stát podá pomocnou ruku podobně, jako vlastníkům panelových bytů: ti se dotací dočkali v rámci programu Panel.

Zelená úsporám: program Panel – informace
Zelená úsporám: program Panel – informace
Zelená úsporám: program Panel – informace
Zelená úsporám: program Panel – informace

Jak jste se již jistě i na stránkách Českého Kutila dočetli, od dubna již běží program na podporu výstavby nízkoenergetického bydlení Zelená úsporám (Green Investment Scheme – GIS). Letos na něj padne až deset miliard korun, získaných z prodeje ušetřených emisních povolenek.

Nemá smysl přemýšlet nad filosofií možnosti odprodeje vlastního „neznečištěného“ vzduchu tomu, kdo své limity již vyčerpal, aby mohl „znečišťovat“ dál. Podstatné je, že lepším zateplením domů a nebo změnou jejich vytápění na ekologičtější (z pevných paliv na plyn nebo biopaliva), ušetří i stát a pomůže se také silně zatěžovanému životnímu prostředí.

Co je dobré vědět

  • Program byl spuštěn 22. dubna 2009.
  • Do roku 2012 má být rozděleno 25 miliard Kč.
  • Žádost o podporu může zájemce podat již před začátkem realizace investice.
  • Podmínky pro zisk dotace jsou jednoduché, a pokud splníte podmínky, máte na příspěvek nárok (teoreticky tak odpadá vleklé handrkování s nejasným výsledkem).
  • Zateplování musí provést atestované firmy, aby byla jistota, že investované prostředky budou využity účelně.

Knauf Insulation se rozhodl do tohoto programu aktivně vstoupit a být jeho součástí. Protože úspory energií byly vždy jeho cílem a prioritou, chce být se svým poradenským a informačním servisem u toho: proto přichází s kampaní PRVNÍ POMOC V ZATEPLOVÁNÍ plnou informací o možnostech úspor energie i peněz při zateplení budovy. Umožňuje snadnou orientaci v možnostech, jak prostředky z programu Zelená úsporám čerpat. Na svých webových stránkách má formuláře žádostí o dotaci i adresář firem, které mohou práce realizovat.

Je šikovné najít pomoc na jednom webu, nebo na jednom telefonním čísle, proto volejte infolinku 810 700 800…

Více informací na Knauf Insulation.

Autor: Jiří Jan a Knauf Insulation (text), foto Knauf Insulation

Související k tématu