reklama

Ploty trochu jinak

Člověk je tvor zvídavý, a tak je přirozené, že se na dovolené, na výletech nebo i při obyčejné cestě za nákupem díváme kolem sebe a hodnotíme zahrádky, domy a chalupy „těch druhých“. Někdy, především u novostaveb vilek a rodinných domků, nás mohou překvapit i zaskočit oplocení pojatá jinak, než jak jsme zvyklí. S typem plotů obvyklých spíš u průmyslových nebo sportovních objektů, se v obytné zástavbě setkáváme spíše během toulek cizinou a nebo při listováním zahraničními časopisy.

Ploty trochu jinak

Je pravda, že k budovám hranatým se nové ploty hodí dobře a jejich pravoúhlost s nimi ladí. Ale překvapivě dobře na základě kontrastu mohou působit i u staveb klasických. Volba záleží na citu a někdy i odvaze, rozhodně by však jako pěst na oko vypadaly tyto ploty u chalup anebo ve stylově čistém tradičním prostředí. Při vybírání průmyslového nebo sportovního typu plotu upřednostníme některou z nižších variant – chceme přece jen oplotit dům se zahradou, ne továrnu a nebo hřiště.

Typy plotů trochu jinak
Typy plotů trochu jinak
Typy plotů trochu jinak
Typy plotů trochu jinak

Jaké praktické ohledy nás mohou pro tyto ploty přesvědčit? Třeba fakta. Tak například firma Pilecký s.r.o. zaručuje jednotlivým panelům plotových polí s odporově i bodově svařovanými dráty vysokou pevnost. Stejně jako příslušné sloupky, jsou pozinkované a potažené plastovou vrstvou z vypalovaného polyesteru. Šířka panelů je půl druhého metru, ale výšku lze podle typu volit od šedesáti centimetrů až přes dva metry. Vybrat si je možné z různého provedení ok i profilu plotové stěny.

Dobře smontovaný plot je prakticky bezúdržbový, což sebevědomě potvrzuje i desetiletá záruka, kterou na něj firma poskytuje. Přirozeně, že jeho stavba je náročná na přesnost a také nákladnější, než obyčejné natažení pletiva: kdo ale na jednorázovou vyšší investici má, v čase na ní, vzhledem k nulovým starostem s takovým plotem, vlastně vydělá.

Přes svou, v mnoha ohledech zjevnou výhodnost zřejmě tyto typy plotů u tradičněji založených majitelů rodinných domků a vilek nenajdou jednoznačnou podporu. Samozřejmě: ne každému se musí zrovna u plotu líbit čisté linie těchto poněkud technicistních řešení, ale vždycky je dobré vědět, co zrovna „frčí“, a proč něco neobvyklého najednou začíná být „trendy“.

Připraveno ve spolupráci s firmou Ploty Pilecký.

Publikováno: 21. 5. 2009, Autor: Jiří Jan (text), Ploty Pilecký (foto) , Profil autora: Redakce