reklama

Stavební veletrh For Arch oslaví v září dvacetileté jubileum

Jubilejní dvacátý ročník největšího stavebního veletrhu v Praze FOR ARCH, který se bude konat ve dnech 22.–26. září v Pražském veletržním areálu Letňany, bude ve znamení energeticky úsporného bydlení. Na každý veletržní den připravují jeho pořadatelé jedno stěžejní téma.

Stavební veletrh For Arch oslaví v září dvacetileté jubileum

Na návštěvníky tento rok čekají na veletrhu témata Vytápění a úspory energií, Dřevostavby a nízkoenergetické bydlení, Revitalizace panelových domů, Efektivní a komfortní bydlení a Budoucnost dopravy v Praze. Návštěvníkům zde budou poskytnuty důležité informace o dotaci Zelená úsporám. Jeden z nejvýznamnějších vystavovatelů, společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., představí na veletrhu nový trend v cihlách Porotherm Eko, které jsou určeny energeticky úsporným domům s vysokými nároky na tepelný odpor zdiva, pro jejichž majitele je důležitá kvalita a zdravé bydlení. Pořadatelé také plánují věnovat více prostoru oborům, které byly na FOR ARCHU dosud prezentovány v menším rozsahu.

Pořadatel veletrhu se v letošním roce zaměřuje na nábor nových firem v zahraničí. Své obchodní zastoupení má FOR ARCH ve dvaceti zemích světa. Dosud nejvzdálenějším vystavovatelem přihlášeným na letošní veletrh je firma se zaměřením na sanitu, která do Prahy zamíří z čínské oblasti Zhejiang.

I v letošním roce se tedy mohou návštěvníci veletrhu těšit na nejucelenější přehlídku všeho, co souvisí se stavebnictvím – od prezentace špičkových technologií, přes stavební materiály a stroje, až po vybavení interiéru.

Souběžně probíhající veletrhy:

FOR ELEKTRO

Podruhé se bude konat souběžně s veletrhem FOR ARCH také veletrh elektrotechniky, osvětlovací techniky a zabezpečovacích systémů FOR ELEKTRO. Ten se chce v letošním roce více zaměřit na problémy vyvolané stále rostoucími cenami energií. Očekává se zvýšený zájem o firmy zabývající se i výrobou elektroinstalační techniky, které jsou důležitým prvkem při kompletaci stavby. Pořadatelé poskytnou prostor pro exponáty, které hledají řešení jak v oblasti úsporných zdrojů, tak inteligentních řídicích systémů a integrovaných bezpečnostních systémů.

FOR INVEST

Veletrh investičních příležitostí a realit FOR INVEST se bude letos konat již popáté. Praha, jakožto hlavní město České republiky, láká mnoho investorů, kteří vítají na veletrhu prezentace nadnárodních stavebních firem, developerů, investičních a finančních společností. Zářijový termín konání akce je pro ně vhodný z hlediska kontraktací zakázek a uzavírání smluv, neboť ve druhé polovině roku investoři měst a obcí zapracovávají do svých rozpočtů investiční akce. To jsou hlavní důvody, proč se pořadatelé snaží tento veletrh dále rozvíjet, aby se stal vyhledávaným místem pro nalezení, získání a upevnění kontaktů, ale také informací z tohoto oboru.

FOR WOOD

Čtvrtý ročník výstavy progresivního stavení ze dřeva FOR WOOD si klade za cíl představit dřevo jako strategický materiál, jehož možnosti a využití jako obnovitelné suroviny nejsou zatím v České republice plně doceněny. Zájem veřejnosti i vystavovatelů o prezentaci tohoto stavení formou výstav a konferencí roste. Pokud by se podařilo zvýšit podíl dřevostaveb na našem trhu, tak se stane dřevěné stavení do budoucna strategicky nosným odvětvím národního hospodářství ČR.

Více informací najdete na www.abf.cz.

.

Publikováno: 14. 9. 2009, Autor: ABF a.s. (text a foto) , Profil autora: Redakce