reklama

Flora Olomouc a festival gastronomie Olima

Svátek určený zahradníkům, zahrádkářům, ale i milovníkům dobrého jídla a také pití vypukne počátkem října na Výstavišti Flora Olomouc. Zdejší pavilony i exteriéry budou ve dnech 1.– 4. října patřit 14. ročníku výstavy ovoce, zeleniny a ovocných školkařských výpěstků. Podzimní etapu letošní závěrečné zahradnické výstavy FLORA OLOMOUC doplní festival gastronomie a nápojů OLIMA.

Flora Olomouc a festival gastronomie Olima

Pro hlavní expozici podzimní výstavy zvolili její autoři motto „Přijela pouť“. Pod záštitou Ovocnářské unie ČR a Zelinářské unie Čech a Moravy se v ní přehlídkou špičkových výpěstků představí nejlepší čeští a moravští pěstitelé ovoce a zeleniny. Nebudou chybět ani různé odrůdy podzimních květin, zejména chryzantém a také přehlídka exponátů podzimní soutěže floristů v aranžování květin. Ovocným a školkařským výpěstkům vyhradili pořadatelé venkovní plochy areálu výstaviště.

Návštěvníci se mohou těšit také na tradiční společnou expozici členů Českého zahrádkářského svazu s přehlídkou krajových odrůd ovoce, různých druhů zelenin, výstavou pěstovaných i divoce rostoucích hub, zahrádkářskou a mykologickou poradnou, nabídkou včelích produktů, burčáku a skvělých moravských vín.

Souběžně s podzimní zahradnickou Florou bude výstaviště patřit Festivalu gastronomie a nápojů OLIMA, akci zaměřené na propagaci kvalitních domácích potravinářských výrobků, biopotravin a potravin se značkou Klasa. Čerstvou novinkou bude přehlídka regionálních produktů, potravin a nápojů oceněných značkou O.K. – výrobek Olomouckého kraje. Festival nabídne kuchařské a cukrářské soutěže, ochutnávky jídel a nápojů, ukázky dekorativního vyřezávání zeleniny a ovoce a další zajímavosti.

Olima patří také milovníkům dobrých moků – ti se mohou těšit na Dny moravských vín, s degustací vín z podoblastí mikulovské, znojemské, velkopavlovické a slovácké a 6. ročník Flora koštu – soutěže o nejlepší ovocný destilát. S vyhlášením výsledků bude opět spojeno s ochutnáváním nejlepších soutěžních pálenek.

Pro zahrádkáře, chalupáře a kutily bude v rámci doprovodných Podzimních zahradnických trhů připravena pestrá nabídka drobné zahradní mechanizace, květin, ovoce, zeleniny, okrasných a zejména ovocných dřevin, které jsou specialitou podzimních trhů. Zábavný doprovodný program nabídne přehlídku dechových hudeb a zájemcům budou volně přístupné sbírkové skleníky, botanická zahrada výstaviště a botanická zahrada olomoucké univerzity.

Brány výstaviště budou v době výstavy otevřeny denně od 9 do 18 hodin, poslední den výstavy do 17 hodin.

Více informací najdete na www.flora-ol.cz

Publikováno: 16. 9. 2009, Autor: Výstaviště Flora Olomouc (foto a text) , Profil autora: Redakce