reklama

Spínače Neo nepřehlédnete

Neomylně svůj – tak přesně takový je nový design spínačů a zásuvek Neo® společnosti ABB. Tato novinka je sice v prodeji teprve od července 2009, ale již se stačila představit návštěvníkům veletrhů Amper, SHK a docela nedávno jste ji mohli spatřit také na veletrhu ForArch v pražských Letňanech.

Spínače Neo nepřehlédnete

Jestli patříte k těm, kdo se rádi přesně orientují také v nocí setmělém pokoji, jsou spínače a zásuvky Neo určeny právě vám. Řada produktů Neo® se totiž od ostatních vypínačů liší. Čím? Za prvé – vyniká jednoduchou a moderní linií. Odvážně upouští od velké plochy páčky spínače a redukuje ji na jednoduše lineárně působící prvek. A za druhé – výraznou inovací je užití prosvětlení tlačítka.

Standardním zasunutím doutnavky, popř. LED diody do přístroje spínače, prosvítíme páčku pro orientační nebo signalizační osvětlení a svit páčky je viditelný nejen z čela spínače, ale i ze strany. Barvu světla si můžeme zvolit dle barvy páčky. Páčku lze díky plasticitě velmi snadnou nahmatat na rovné ploše spínače.

Spínače Neo®
Spínače Neo®

Boční pohled na spínač Neo v ledově bílém provedení – tenká páčka zřetelně vystupuje nad plochu.

Leskem proti nečistotě

Asi také nemáte rádi upatlané a ohmatané plochy spínačů. Tomu se po čase používání zkrátka a dobře nevyhneme a s nečistotou musíme bojovat. Razantně a přitom opatrně, abychom si při čištění plochy spínače neznečistili přiléhající stěnu. Výrobce se tomuto problému snažil co nejvíce zabránit – produkty jsou nabízeny v praktickém lesklém provedení, které znesnadňuje usazování nečistot. Spínače mají sedm příjemných barevných kombinací s odstíny jasně bílá, ledová bílá, ledová modrá, ledová zelená, ledová oranžová, ledová šedá a grafitová, přičemž právě jednoduchá tvarová koncepce dává vyniknout barevným variantám.

Jednoduché, ploché a čisté linie designu Neo® jsou v souladu s interiérovými trendy a spolu s barevnými kombinacemi jej předurčují k využití v současných moderních interiérech jak v rezidenčních projektech, tak v komerčních budovách. Tento design bude vždy výrazným doplňujícím prvkem interiéru.

Systém jako stavebnice

Systém designu je stavebnicový (rámeček + kryt + přístroj), tak jak je to ve středním segmentu spínačů a zásuvek na českém trhu již dávno standardem. Rámečky pro elektroinstalační přístroje jsou jednonásobné až pětinásobné a univerzální pro vodorovnou i svislou montáž.

Systém jako stavebnice
Systém jako stavebnice

Vybavenost různými druhy přístrojů je velmi široká a uspokojí všechny požadavky na moderní elektroinstalaci. Můžeme jmenovat mimo jiné běžné spínače a ovládače, které se používají mnohokrát každý den, žaluziové spínače pro individuální i centrální ovládání rolet a žaluzií i spínače kartové pro hotelové aplikace.

Systém jako stavebnice
Systém jako stavebnice

Bohatá nabídka produktů

Samozřejmostí jsou stmívače pro řízení osvětlení, či spínače automatické se snímačem pohybu. Zásuvky jednonásobné a dvojnásobné s natočenou horní dutinou, ale také zásuvky s ochranou před přepětím, televizní, rozhlasové a satelitní zásuvky, zásuvky telefonní a komunikační pro datové zásuvky (konektory) různých výrobců. Nechybí ani oblíbené termostaty pro řízení vytápění. V designu Neo® si uživatelé mohou vybrat i ze systému distribuce zvuku Audioworld pro příjemný poslech hudby.

Více informací získáte na www. ABB.com.

Publikováno: 1. 10. 2009, Autor: Elena a ABB (text), ABB (foto) , Profil autora: Redakce