reklama

Montáž stavebnicového hřiště je rodinná zábava

Přemýšlíte o tom, zda vybudovat pro děti v obytné části zahrady nebo na dvoře dětské hřiště? Určitě ano! Poradíme vám, jak si poradit s jeho montáží, která je snadná díky kompletní stavebnici, pro níž si zákazníci vyberou vhodné dřevěné profily a skluzavku.

i (Zdroj: Jungle Gym / Vladeko)
Stavebnicové hřiště postavíte za chvilenku (Zdroj: Jungle Gym / Vladeko)

Montáž hřiště zvládnete jednoduše sami, protože stavebnice obsahuje kromě nezbytných montážních materiálů a příslušenství i kryt na pískoviště, zabraňující návštěvě kočiček. Vaše domácí hřiště je bezpečné, protože prioritním parametrem výrobce při navrhování všech hracích sestav je bezpečnost dětí.

Výrobce dodává kvalitní řezivo z opracovaného jehličnatého dřeva, které má již sražené nebo zaoblené hrany. Skluzavka musí být připevněna na konstrukci vyrobené z kvalitního dřeva, totéž platí pro houpačku. Proto dodávané sestavy obsahují dřevěné prvky nakrácené přímo podle požadavků daného typu sestavy.

Ve výbavě je dodáván přehledný návod krok za krokem, který je praktickým průvodcem pro celé trvání stavby. V krabici najdete veškerý potřebný spojovací materiál, úchyty pro houpačky, skluzavky i pískoviště. Na každé krabici jsou zobrazeny všechny prvky dětské hrací sestavy. Pokud si budete přát nějakou další, poohlédněte se v kategorii příslušenství. V případě, že si sami s montáží neporadíte, je možno objednat montáž od firemních montérů, ale ztratíte tak radost ze společné práce a také šanci blýsknout se před dětmi jako rodič všeuměl.

Houpačky a skluzavky děti milují
Houpačky a skluzavky děti milují (Zdroj: Jungle Gym / Vladeko)
Hrací prvky můžete uzpůsobit preferencím vašeho dítěte
Hrací prvky můžete uzpůsobit preferencím vašeho dítěte (Zdroj: Jungle Gym / Vladeko)

Hřiště umí růst v prostoru i v čase

Jak děti rostou, lze podle jejich potřeb proměňovat také hrací sestavy. Ty lze potom dále rozšířit o nové prvky ze široké nabídky modulů a příslušenství. U některých modelů se dají použít delší či silnější dřevěné prvky, takže si můžete postavit robustnější nebo vyšší hrací sestavy.

Děti rády lezou po výškách a dovádějí na skluzavkách. Proto téměř všechny modely hracích sestav se skluzavkami počítají. A některé ze sestav mají skluzavky dvě. Spodní část věže pak obvykle tvoří pískoviště, zabezpečené proti kočkám sítí. Jestliže si ale zákazníci přejí mít pískoviště třeba i mimo sestavy a ještě zabezpečené pevným krytem, výrobce má v nabídce potřebný materiál pro jeho montáž.

Místo prověřte ještě před nákupem

Ke každému z nabízených dětských hřišť je možné připojit další prvky – například oblíbené houpačky, opičí dráhu, šplhací stěnu nebo šplhací lano. Díky modularitě prvků pro dětská hřiště je jejich montáž možná kdykoli poté, co váš základní hrací systém postavíte na zahradě či na dvoře.

Než se dáte do stavění, ale ještě lépe před samotným nákupem, naplánujte si dobře místo, kde bude stát. Změřte si, jak velký prostor máte k dispozici a v prodejně pak proberte s prodávajícím své požadavky a možnosti. Na každé ze sestav je uvedený návod společně s doporučeným prostorem pro stavbu – počítejte však také s již zmíněnou možností doplnění sestavy o další prvky.

Barvu skluzavky volte podle zbytku zahrady
Barvu skluzavky volte podle zbytku zahrady (Zdroj: Jungle Gym / Vladeko)
A na své si přijdou i malí horolezci
A na své si přijdou i malí horolezci (Zdroj: Jungle Gym / Vladeko)

Houpačky a skluzavky děti milují

Děti nejvíce ze všeho milují houpačky. Nabízené modely umožňují také připojení skluzavky, čímž se v dětských očích výrazně zvětší atraktivita celého hřiště. Aby také rodiče měli radost a méně starostí, dá se vyústění ze skluzavky dovést třeba do pískoviště. Tím se ještě změkčí přistání malého kaskadéra.

Pro každé dětské hřiště si můžete vybrat vlastní barvu skluzavky nejen podle přání dítěte, ale také proto, že nebudete mít stejné hřiště, jako mají třeba „Novákovi“. Co se délky skluzavek týká, tak dlouhou skluzavku lze spojit s věží s podestou ve výšce 1,45 m, krátká skluzavka se připojuje ve výšce 1,25 m. Některé z věží mohou mít podestu v obou výškách, tudíž je možno použít skluzavky dvě.

Zdroj informací: Jungle Gym Vladeko

Publikováno: 11. 7. 2022, Autor: Elena a Vladeko (text), Vladeko a Jungle Gym (foto), Profil autora: Redakce