reklama

Výstava Dům a byt v Ostravě ve vánočním balení

Ve dnech 26.–29. listopadu se na Výstavišti Černá louka v Ostravě uskuteční oblíbená akce s výstižným názvem Dům a byt. Pro všechny zájemce, kteří přestavují nebo zařizují své bydlení, se nabízí výborná příležitost ke srovnání cen, kvality a služeb mezi více než 100 společnostmi. Osobně se seznámíte s novými trendy a materiály v oblasti stavebnictví, nábytku a dekorací. Nově je pro návštěvníky připravena sekce Vánoční dárky, ve které najdou širokou nabídku skvělých tipů na originální dárky pod vánoční stromeček.

Výstava Dům a byt v Ostravě ve vánočním balení

Téma Úspory slavilo v loňském roce úspěch, proto se zde rozhodli zaměření zopakovat i v roce letošním. Vystavující firmy předvedou své nejúspornější výrobky nebo systémy a poradí, jak docílit nejefektivnějším způsobem omezení plýtvání například v domácnostech. Letošní ročník výstavy bude zajímavý hlavně pro zájemce o státní dotace programu Zelená úsporám. V průběhu celé výstavy budou připravena poradenská a konzultační místa již certifikovaných firem a servisních organizací (banky, poradci, projektanti), které poradí, jak dotaci jednoduše získat a na co si dát pozor. Navíc v pátek odpoledne zástupci Státního fondu životního prostředí (SFŽP), který podporu přiděluje, zodpoví konkrétní dotazy, v jakém případě je na dotaci nárok, které údaje jsou nutné k vyplnění potřebných formulářů apod.

Další částí výstavy bude téma Proměny, které nabídne spoustu zajímavých bytových vychytávek a námětů, které jednoduchou úpravou nebo doplněním dekorací změní vaše bydlení v příjemné prostředí, do kterého se budete rádi vracet. Prezentující se firmy překvapí návštěvníky netradičním řešením interiérů, ale hlavně velice dostupnými cenami. Důležitou součástí budou bezplatná poradenská centra. Současným životním trendem je návrat k zdravému životnímu stylu. Poradna Feng Shui představí tradiční čínské umění a vědu o životě v harmonii s okolním prostředím. Využívá se v případech, kdy chceme zlepšit či podpořit svou životní situaci v oblasti zdraví, prosperity, vztahů či jen obecné spokojenosti. V Poradně Bydlení v barvách pro vás Cech malířů a lakýrníků připravil praktické ukázky nejrůznějších malířských technik a seznámí zájemce s novými styly a barevnými kombinacemi v tomto oboru. Vlastnoručně vytvořená dekorace jistě přispěje k dotvoření celkového vzhledu interiéru a navíc poskytne velkou radost. Za tímto účelem jsou připraveny dílničky, ve kterých si mohou návštěvníci zhotovit drobný dekorační předmět vlastním přičiněním.

Největší novinkou letošního ročníku je posunutí termínu až na konec listopadu. To nabízí báječnou možnost obohatit tuto populární akci o velmi poutavou sekci, která má přiléhavý název Vánoční dárky. Všichni jistě rádi děláme radost svým nejbližším, a proto kromě pohodových vánočních chvil strávených v rodinném kruhu u vánočního stromku nemůže chybět i nějaké to krásné překvapení. Správa veletrhu tak připravila pro návštěvníky nejen širokou nabídku skvělých tipů na originální vánoční dárky, ale také spoustu inspirace, jak si letos vytvořit pohodové Vánoce.

Chcete zabalit dárek tak, aby měl šmrnc a překvapit své blízké tím, že se jim bude líbit ještě před tím, než ho rozbalí? Přímo na výstavě budou připraveny workshopy v balení dárků, ve kterých vám odborníci ukáží a poradí jak na to.

Vyrobit si vlastní originální šperk je lákadlo pro dámy všech věkových kategorií. Jsou připraveny workshopy s ukázkami nových technik a aktuálních trendů. Na výstavě mají možnost si nejen tyto práce vyzkoušet, zkonzultovat s odborníky jednotlivé postupy, nasbírat plno inspirace, ale i šperk vyrobit a odnést domů, popřípadě darovat jako jedinečný dárek.

Jak připravit klasickou českou kuchyni zdravě a s minimem tuku? Nebo jak za 20 minut připravit i z „obyčejných“ polotovarů neobyčejně chutné jídlo? Na tyto i další otázky vám odpoví připravovaná výstava, na kterou vás zvou pořadatelé, kteří se těší na všechny návštěvníky. Ostravské výstavy, a.s.

Publikováno: 26. 10. 2009, Autor: Veletržní správa Ostravské výstavy, a.s. , Profil autora: Redakce