reklama

Eseo – svítidla zvaná zdobná

V ponurém zimním příšeří jste nejspíš začali uvažovat o výměně osvětlení, které se vám zdálo nedostačující. O osvětlení značky Massive jsme vás zde již několikrát informovali, protože ve svém sortimentu má něco pro každý styl a typ interiéru.

Eseo – svítidla zvaná zdobná

Ve firmě přiznávají, že jim v minulosti poněkud chyběla dekorativní svítidla s přívlastkem zdobná, která si vždy nacházela určitý okruh zákazníků. Proto zařadili mezi své značky výrobky s názvem Eseo. Tato interiérová svítidla se vyznačují nadčasovým designem, proto uplatnění najdou v moderních i klasických interiérech.

Eseo v nabídce katalogu

V letošním roce bude do základní nabídky (a rovněž do katalogu pro obchodníky) zařazeno na 500 dekorativních svítidel. Co se zmíněného katalogu týká, je proveden v klasickém formátu A4 s pevnou vazbou i v pracovním formátu A5 a vybavený také řadou názorných obrázků, které představují možnosti uplatnění konkrétních svítidel v interiéru. Zájemci tak mohou vidět, jakou zde navozují jednotlivé typy osvětlení atmosféru.

Eseo v nabídce katalogu
Eseo v nabídce katalogu
Eseo v nabídce katalogu
Eseo v nabídce katalogu

Kolekce se bude obměňovat dvakrát ročně, vždy na jaře bude vydán dodatek ke katalogu, obsahující novinky a na podzim pak nový katalog s úplným Eseo sortimentem.

Světlo i styl

Pokud si tedy chcete obměnit svítidla nebo jimi změnit styl interiéru, nejprve si ujasněte, co se svým osvětlením zamýšlíte. Podle toho, k čemu má sloužit, pak volte vhodný model. Dekorativní osvětlení může prostředí zvýraznit, některé typy svítidel umožní nasvítit určité konkrétní části interiéru, kde vytvoří hřejivou a útulnou atmosféru.

Světlo i styl
Světlo i styl
Světlo i styl
Světlo i styl

Vhodné zdroje světla

V obchodě se poraďte, jaký zdroj světla do konkrétního osvětlení máte vybrat. Vždyť 10% nákladu na domácnost jde každoročně na spotřebovanou elektrickou energii. Správná volba světelného zdroje dokáže spotřebu významně snížit.

Vhodné zdroje světla
Vhodné zdroje světla

Spočítejte si náklady

300W halogen Taková lampa, která je zapnuta 1 hodinu, spotřebuje 0,3 kWh a bude vás tedy stát – vyjádřeno v eurech, 0,045 € za hodinu (€ 0,15 x 0,3). 6 hodin denně x 5 dní v týdnu x 20 týdnu = 600 provozních hodin. Náklad 600 x 0,045 = 27,00 €.

100W zářivkaTato lampa za 1 hodinu spotřebuje 0,1 kWh, bude vás tedy stát 0,015 € za hodinu. Při 6 hodinách provozu denně x 5 dní v týdnu x 20 týdnů = 600 provozních hodin. Náklad: 600 x 0,015 = 9,00 €.

3W LEDPozor: toto svítidlo zapnuté hodinu spotřebuje 0,003 kWh. V penězích je to tedy 0,00045 € za hodinu (0,15 x 0,003 €). Svícení 6 hodin denně 5 dní v týdnu po dobu 20 týdnů (opět 600 provozních hodin) nás tedy bude podle uvedeného vzorce stát jen 0,27 €.

Více informací získáte zde Philips Česká republika.

Publikováno: 4. 2. 2010, Autor: Elena (text), Svítidla Králův Dvůr ( text a foto) , Profil autora: Redakce