reklama

Veselé štěbetání

Ptáčci, kuřátka a kačenky z plyšových drátků rozveselí nejen velikonočí stůl. Podle návodu je zvládnou vyrobit i menší děti a vy jim pak jen pomozte hezky je naaranžovat na stůl nebo za okno.

Veselé štěbetání

Co budete potřebovat?

Materiál (na jednoho ptáčka)

Červený a zelený ptáček- červený nebo zelený plyšový drátek dlouhý 25 cm- 3 červená nebo zelená peříčka- zbytek žlutého měkkého papíru- 2 pohyblivé oči o ø 5 mm- vázací drátek silný 0,35 mm dlouhý 2 x 5 cm

Kuřátka a kačenky- žlutý nebo bílý plyšový drátek dlouhý 8 cm- zbytek červeného měkkého papíru- 2 pohyblivé oči o ø 5 mm- polovina ořechové skořápky- mech
Co budete potřebovat?
Co budete potřebovat?

Vybíráme z knížky Velikonoční nápady edice TOPP nakladatelství Anagram

Postup

Červený a zelený ptáčekZ jednoho konce plyšového drátku vytvarujte hlavu, příp. tělo – plyšový drátek srolujte naplocho. Kousek vázacího drátku provlékněte do poloviny v zadní části ptáčkova těla, připevněte jím tři peříčka, konce drátku stočte a zkraťte nůžkami. Oči nalepte pomocí pinzety. Kousek žlutého měkkého papíru složte, vystřihněte z něj zobáček a nalepte. Druhým kouskem vázacího drátku pak ptáčka připevněte na větvičku.

Kuřátka a kačenkyZ jednoho konce srolujte 3 cm plyšového drátku jako hlavu a z druhého konce 5 cm jako tělo. Aby mohlo kuřátko sedět, otočte tělo tak, aby leželo plošně na stole. Pak ještě dolepte oči a zobáček a kuřátko posaďte do poloviny ořechové skořápky vyložené mechem.

Tip

Kuřátka vypadají nádherně rovněž bez skořápky. Stejně vyrobíte rovněž kačenky z bílého plyšového drátku.

Publikováno: 27. 3. 2010, Autor: Anagram (text a foto) , Profil autora: Redakce