reklama

Maskovací pásky firmy tesa tape (3)

Než sáhnete po barvách, měli byste zjistit, jak to vypadá se soudržnosti podkladu. Tam, kde stěnu například překrývá větší počet vrstev nátěru, je velmi pravděpodobné, že vám nová malba bude tvořit puchýře a nebo vůbec držet nebude. Jak ale nejsnáze zjistit, v jakém stavu podklad je? I tady pomůže maskovací páska tesa.

Maskovací pásky firmy tesa tape (3)

Příprava povrchů

Stav, v jakém stěna, kterou chcete proměnit, je, otestujete maskovací páskou tak, že ji přilípnete ke stěně, přihladíte a pak odtrhnete. Pokud na pásce zůstanou fragmenty omítky, prach či zrnka, je lépe původní nátěr stěny oškrábat a nebo omýt vodou s mycím prostředkem. Než ji natřete základním nátěrem, měli byste stěnu důkladně omést, aby na ní nezůstaly částečky prachu, které pak s barvou mohou tvořit hrudky. Zmizet musí i zbytky starých tapet a nerovnosti. Trhliny a díry vyspravíte sádrou nebo tmelem.

Příprava povrchů
Příprava povrchů
Příprava povrchů
Příprava povrchů

Pokud použijete Precision maskovací pásky, lze s barvami skutečně kouzlit, protože s ní dokážete vytvořit neobyčejně přesné linie. Všechno samozřejmě záleží na tom, jak budete při jejím lepení pečliví. Práce s barvou pak naopak už přehnanou opatrnost vyžadovat nebude.

Tip:

Před použitím tesa pásky počkejte, až se její povrchová teplota srovná s teplotou místnosti. Lep pak bude dokonale držet, ale zároveň při odstraňování pásky jeho zbytky na podkladu – ať už stěně, obložení nebo nábytku – nezůstanou.

Připraveno ve spolupráci s tesa-tape.

Publikováno: 1. 4. 2010, Autor: Jiří Jan a tesa tape (text), tesa tape (foto), Profil autora: Redakce