reklama

Maskovací pásky firmy tesa tape (5)

Už při základní přípravě stěn oceníte šikovné tesa pásky: totiž ještě před tím, než nastoupíte s barvou, byste měli zpevnit povrch starých stěn, na nichž se omítka sype, a také těch ploch, které tvoří savé materiály.

Maskovací pásky firmy tesa tape (5)

Základní nátěr

Týká se to především sádrokartonových desek, dřevovláknitých desek, sádrové omítky, případně i jiných porézních materiálů. Použijte penetrační nátěr, protože jinak by podklad mohl konečnou malbu absorbovat nerovnoměrně. Také případné skvrny na stěnách – například od rzi nebo vlhkosti, natřete izolačním nátěrem či přímo prostředky k jejich odstranění. Kde jsou patrné spoje desek, tesa páskou je snadno přemostíte.

Základní nátěr
Základní nátěr
Základní nátěr
Základní nátěr

Před penetrací a barevným nátěrem musíte desky sádrokartonové stěny sjednotit. Širší mezery mezi nimi by spolykaly neuvěřitelné množství tmelu nebo sádry. Vyzrajete na to (a také na různé otvory) speciální tesa páskou.

Základní nátěr
Základní nátěr
Základní nátěr
Základní nátěr

Některé kusy nábytku se stěhovat vůbec nedají (jsou například vestavěné), jiné ani není v našich nevelkých bytech kam. Situaci řeší fólie od tesy, s níž se pracuje snadno. Po malování ji stejně lehce odstraníte.

Tip:

Plný sortiment šikovných a přitom jednoduchých a spolehlivých pomocníků – kvalitních produktů pro zakrývání – nabízí společnost tesa tape v kutilských prodejnách a hobby marketech.

Připraveno ve spolupráci s tesa-tape.

Publikováno: 13. 4. 2010, Autor: Jiří Jan a tesa tape (text), tesa tape (foto) , Profil autora: Redakce