reklama

Maskovací pásky firmy tesa tape (6)

Fólie a maskovací páska tesa zakryla místa, která by mohla být ať už při malování nebo pozdějším úklidu kritická a konečně se můžete pustit do vlastního malování. Nejideálnější teplota je běžná pokojová teplota. Působení průvanu, velké horko či naopak velká zima mohou způsobit výsledný nerovnoměrný vzhled.

Maskovací pásky firmy tesa tape (6)

Začínáme od rohů

Asi nikoho rozumného by nenapadlo začít malovat stěny od prostředku, ale přesto zopakujeme: začínáme vždy od rohů a také ve směru od oken. To je dobré dodržet proto, že místa, kde se hrany jednotlivých barevných pásů překrývají, tak nebudou patrná. A na přechodu stěny do lišty, kterou jste zakryli tesa páskou, a nebo kolem radiátorů, nejlépe uplatníte štětec – v druhém případě již zmíněný zárohák.

Začínáme od rohů
Začínáme od rohů
Začínáme od rohů
Začínáme od rohů

K tomu určené UV odolné "modré" maskovací pásky dovedou skutečně významně ulehčit i exteriérové malování: když bylo například třeba nově natřít rám okna na chalupě, nebo si o renovaci říkal parapet, šlo to díky vykrytí míst, kam barva přijít neměla, snadno a přesně.

Tip:

Maskovacími páskami vymezujete prostor pro barvu nejen při malování, ale třeba i při lakýrnických pracích, takže dokážete s jejich pomocí vytvořit například i docela tenké barevně odlišné rámečky na dveřích.

Připraveno ve spolupráci s tesa-tape.

Publikováno: 15. 4. 2010, Autor: Jiří Jan a tesa tape (text), tesa tape (foto) , Profil autora: Redakce