reklama

Maskovací pásky firmy tesa tape (7)

Samotné malování s prostředky, které dnes máme k dispozici, opravdu není žádná věda. Jde rychle od ruky, na čemž má značný podíl i vaše pečlivá příprava: už totiž nemusíte úzkostlivě (a většinou stejně marně) sledovat linii malby tam, kde končí, protože ji přesně ohraničuje zakrývací tesa páska.

Maskovací pásky firmy tesa tape (7)

Malování stěn

Barvu na stěnu nanášejte v pásech a to od shora dolů. Stejně pracujte štětkou či mnohem výhodnějším válečkem. Pokud je na teleskopické tyči, ušetříte si i nebezpečná akrobatická čísla na žebříku. Když chcete, aby plocha byla barevně stejnoměrná, nedělejte si při práci přestávky na kávičku, jde to ostatně rychle - pouze souvisle vysychající povrch stěny bude mít jednotný vzhled. Pokud vám na pečlivém efektu opravdu záleží a z nějakého důvodu nejste po celkovém vyschnutí nátěru s výsledkem spokojeni, přidejte i druhou vrstvu.

Malování stěn
Malování stěn
Malování stěn
Malování stěn

V posledním pokračování jsme použili maskovací pásku při lakýrnických pracích venku. Horní obrázek ukazuje její užití při natírání futra dveří – zárubně můžete natřít až po malování (zpravidla se postupuje opačně), aniž byste malbu stěny poškodili. To samé platí pro stropní lištu ve fabionu nebo římsu: ať už se jedná o polystyrén nebo klasický štuk, prostě ji před povrchovou úpravou stěny zakryjte tesa páskou. Ale pozor: plocha musí být dokonale proschlá a vy musíte použít pásku na to určenou - tedy pásku s nízkou lepivostí tesa Sensitive. Běžná papírová páska totiž zaručeně novou malbu strhne!

Tip:

Podtitul Dva v jednom nese výrobek tesa Easy Cover, který v sobě spojuje výhody maskovací pásky a zakrývací fólie: páskou se fólie jednoduše zajistí, což oceníte především na svislých plochách.

Připraveno ve spolupráci s tesa-tape.

Publikováno: 20. 4. 2010, Autor: Jiří Jan a tesa tape (text), tesa tape (foto), Profil autora: Redakce