reklama

Neobyčejný obyčejný plot

Hezký plot má nenechavce odrazovat, majitele chránit, ale nemovitosti také slušet. Přestože se pro oplocení zahrad nejčastěji používá klasické pletivo, nabízí firma Pilecký, s.r.o jako nejvhodnější materiál lehké svařované sítě typu Pantanet.

Neobyčejný obyčejný plot

Příběh toulavého pejska

Jsou-li psi všeteční a hraví, nebo když na ně přijde toulání, nepředstavuje pro ně klasický plot ve výletech mimo ohrazený pozemek žádnou překážkou. Tedy ne překážku nepřekonatelnou: ačkoliv to zní nepravděpodobně, průměrně inteligentní pes vybavený tou správnou mírou trpělivosti prostě umí oka běžného plotu rozplést. Když už se mu to povede jednou, příště to zkusí zase. Jenže z volně pobíhajícího hafíka není každý soused nadšený…

Ale nejde jen o psa s nezdolným pudem nenechat omezovat svůj životní prostor. Majitelé nemovitostí naopak potřebují svůj pozemek nějak vymezit, a na této hranici zajistit i další hlediska – bezpečnost, trvanlivost plotu a v neposlední řadě také jeho estetiku. A to všechno za přijatelnou cenu. Na všechny tyto aspekty kladně odpovídá moderní plotové pletivo, které vypadá trochu jinak, než jsme zvyklí. Tradiční kosočtverce v něm nahradila mírně zvlněná pravoúhlá krajka.

Vypadá jinak, ale ladí

Nejdřív nový typ oplocení zaujal majitele průmyslových objektů, kteří ocenili především jeho pevnost, ale chvíli trvalo, než si nový design našel cestu k rezidenčnímu bydlení, vilkám a rodinným domkům. Tyto elegantní, vzdušné a přitom už od pohledu pevné ploty dobře doplňují především moderní stavby, ale zajímavě dají vyniknout také rekonstruovaným stavbám.

Vypadá jinak, ale ladí
Vypadá jinak, ale ladí
Vypadá jinak, ale ladí
Vypadá jinak, ale ladí

Co je činí oproti klasickým pletivům tak pevné? Skutečnost, že lehká síť není splétaná, ale je odporově svařovaná. Jako celek tak plot vydrží mnohem větší nápor. Zároveň výborně odolává povětrnostním vlivům: zmíněné zvlnění není jen pro krásu, ale především rychleji odvádí vodu. Povrch pletiva z žárově pozinkovaného ocelového drátu pak chrání maximálně přilnavý plast. Takový plot samozřejmě nepotřebuje údržbu a firma Pilecký, s.r.o., garantuje jeho životnost nejméně deset let.

Pletivo, plot i celé plotové systémy

Pro stavbu plotu z těchto bodově svařovaných sítí Pantanet, které se nabízí v pětadvacetimetrových rolích a pěti výškách od metru do dvou, lze použít klasické kulaté sloupky nebo speciální sloupky s montážním nosem. I cena je výhodná: proti klasickému pletivu sice svařované přijde o deset až dvacet korun na metr dráž, ale zase odpadají napínací drát a napínáky a tak je ve výsledku při několikanásobné pevnosti svařovaného plotu a jeho vysoké trvanlivosti cena víc než srovnatelná.

Technické podrobnosti a také návody montáže oplocení svépomocí přináší www.pilecky.cz.

Publikováno: 13. 5. 2010, Autor: Jiří Jan a Pilecký, s.r.o (text), Jiří Jan a Pilecký, s.r.o (foto) , Profil autora: Redakce