Grundfos chytrá řídící jednotka pro čerpadlo

Jsou situace, kdy proto, abychom plynule uspokojili spotřebu vody v našem domě, nevystačíme jen s výborným čerpadlem. Aby všechno jaksepatří fungovalo, budeme potřebovat ještě tlakovou řídící jednotku. Čerpadly a vším, co s nimi souvisí se zabývá společnost Grundfos.

Grundfos chytrá řídící jednotka pro čerpadlo

Situace, kdy se bez tlakové řídící jednotky neobejdeme, mohou nastat pokud ve vodovodní síti je tlak nedostatečný nebo z nějakého důvodu kolísá, má-li rodinný dům dvě a víc podlaží, tedy přirozeně i v případě bytových domů, a dále pokud je najednou otevřeno více spotřebišť: řekněme, že vedle běžného provozu napouštíme bazén, nebo kropíme zahradu. Tlaková řídící jednotka je nezbytností i tam, kde dobrodiní vodovodní sítě (někdy trochu nestálé) nevyužíváme a zásobuje nás zdroj ze studny či vrtu.

Nové standardy integrace a inteligence

Novinka - Grundfos Pressure Manager PM - představuje kompaktní tlakovou řídicí jednotku čerpadel určených dodávce vody do domácností. Dalo by se říct, že měřítka co je chytré a funkční, se jejím nástupem do jisté míry mění.

Nové standardy integrace a inteligence
Nové standardy integrace a inteligence
Nové standardy integrace a inteligence
Nové standardy integrace a inteligence

Jednotky PM1 (základní model) a PM2 (komplexní model „plus“) pokrývají celé spektrum od jednoduchých po velmi složité aplikace a uživatelům naplňují nejrůznější potřeby ovládání a komfortu.

Víceúčelový integrovaný průtokový spínač

Tlaková řídicí jednotka je vybavena zabudovaným průtokovým spínačem, který provoz optimalizuje a zároveň zajišťuje nejvyšší ochranu čerpadla. Slouží zároveň jako zpětný ventil, což ve srovnání s klasickým zpětným ventilem a průtokovým spínačem značně snižuje tlakovou ztrátu.

Co ale v případě, že jsme nuceni čerpat vodu s příměsí písku? Průtokový spínač a zpětný ventil jsou mnohem robustnější, než by se dalo čekat, a tak je výkon v těžkých provozních podmínkách vyšší než u klasického průtokového spínače.

Proč to všechno správně funguje

Základem je to, že vývojáři na nejmodernější konstrukci použili robustní materiál a špičkovou elektroniku. Zárukou samozřejmě je dobře známá kvalita Grundfos.

Grundfos Pressure Manager PM najde četná užití: hodí se pro všechna čerpadla k dodávce vody v domácnostech, snadno se přizpůsobí různým typům soustav. Instalovat ho lze prakticky v libovolné poloze. U typu PM2 lze zapínací tlak nastavit.

Důležitá je i vysoká bezpečnost celého zařízení, které při cyklování samo podá výstrahu, a také je chráněno před možným chodem nasucho. A srozumitelný ovládací panel s LED je pro uživatele prostě příjemný.

Čidlo tlaku je uvnitř

Se zabudováním čidlem tlaku Grundfos Direct Sensors nabízí PM2 zcela nové a vylepšené možnosti měření. Čidlo dodává nepřetržité informace o tlaku v soustavě, takže ten lze průběžně odečítat, zapínací tlak nastavit, a také čerpadlo podle tlaku vypínat.

Ale co když se hodnoty elektrického napájení dostanou mimo určený rozsah napětí? U této chytré tlakové řídicí jednotky to není problém – poradí si. Také robustnost elektronických součástek umožňuje použít napájení třeba z generátoru nebo jiného alternativního zdroje napětí.

Elektronika přebírá zodpovědnost

Mikroregulátor provozu umožňuje tlakové řídicí jednotce myslet, pamatovat si a jednat inteligentně. Jediné, co musíme, je zprovoznit příslušné funkce pro konkrétní způsob použití – pak už jen stačí čerpadlo připojit a hned je možné začít čerpat.

Podrobná technická data na www.grundfos.cz.

Autor: Jiří Jan a Grundfos (text), Grundfos (foto)

Související k tématu