Netradiční střešní duo tašky na FOR ARCHu

Novinkou na stavebním veletrhu v pražských Letňanech bude pálená taška Samba 11 v povrchové úpravě engoba duo. Povrchové úpravy engoba a glazury jsou pro svou snadnou údržbu a moderní vzhled stále oblíbenější. Novou tašku představí společnost Tondach.

Netradiční střešní duo tašky na FOR ARCHu

Samba engoba duo se od ostatních střešních tašek liší dvoubarevným povrchem: červená a hnědá na střeše imituje barvu podzimního listí. Výrobní postup je přitom velmi podobný jako u klasických engob. Na vysušenou tašku se nanese směs rozplavených jílů s obsahem oxidů kovů. Na část tašky se pak nastříká směs jiného složení, která tašku po vypálení změní na dvoubarevnou.

Taška vhodná i pro staré laťování

Výhoda nové tašky netkví přitom pouze v tom, jak originálně vypadá: obecně je předností engobovaných pálených tašek vysoká odolnost vůči kyselým dešťům, louhům, mechům a lišejníkům. Vynikají i barevnou stálostí.

Taška vhodná i pro staré laťování
Taška vhodná i pro staré laťování

Letošní příirůstek v engobovaných pálených taškách - Stodo 12 černá engoba

S novinkou na trh přichází známý výrobce pravých pálených tašek, společnost Tondach. Taška se skvěle hodí jak na nové domy, tak na rekonstrukce, protože díky její posuvnosti téměř o 4 cm není třeba měnit původní laťování střechy.

Spousta zajímavých letošních novinek

Tondach na veletrhu představí i další letošní novinky: keramický střešní doplněk kominík doplnil stále se rozšiřující řadu okrasných střešních doplňků. Stodo 12 - nejprodávanější taška roku 2009 - se letos objevila v nové povrchové úpravě černá engoba. V současnosti se právě tato taška nabízí v největším počtu barev a povrchových úprav.

Spousta zajímavých letošních novinek
Spousta zajímavých letošních novinek
Spousta zajímavých letošních novinek
Spousta zajímavých letošních novinek

Novinka TONDACH - keramický střešní doplněk kominík

Samba engoba duo evokuje dojem podzimního listí

Když se na trhu loni objevila velkoformátová posuvná designová taška Samba 11 s žádaným reliéfem jemné tradiční vlny, rozšířila nabídku Tondachu na patnáct druhů tašek, což představuje nejširší nabídku u nás. K dispozici jsou výrobky v základním režném provedení, dále matné až pololesklé tašky, (engoby) a vysoce lesklé glazované tašky.

Návštěva se vyplatí

Návštěvníci veletržního stánku Tondachu se seznámí nejen s výjimečným sortimentem, ale mohou se zúčastnit soutěže - půjde o slevu ve výši až třicet procent na nákup základních střešních tašek. A pokud navíc správně odhadnou celkový počet účastníků soutěže, může zájemce vyhrát 100 000 korun na novou střechu!

Více na www.tondach.cz.

Autor: Jiří Jan a Tondach (text), Tondach (foto)

Související k tématu