reklama

Vybíráme vestavné spotřebiče s Fagorem – 2.

Kutilův průvodce novinkami ze světa vestavných spotřebičů pokračuje druhým dílem. Nejdříve se zaměříme na varné desky a poté se pořádně ochladí. Podíváme se vně, ale hlavně dovnitř světové novinky: vestavné chladničky se šířkou 60 centimetrů od Fagoru.

Vybíráme vestavné spotřebiče s Fagorem – 2.

Indukční, sklokeramické nebo plynové?

Indukční, sklokeramické nebo plynové?
Indukční, sklokeramické nebo plynové?

Říká se, že kuchyň je srdcem domova a ve správné kuchyni má hořet oheň. Vaření na plynu nám připomíná staré časy a teplo babiččiných kamen, také mnoho šéfkuchařů nedá na přípravu jídel na klasickém plynovém hořáku dopustit.

Dnešní kuchyň však může být tradiční a zároveň splňovat moderní požadavky na design a funkčnost. Plynové varné desky od Fagoru jsou ekonomické, ekologické a bezpečné. Jistě oceníte výkonný trojitý hořák uzpůsobený na velké nádoby, integrované elektrické zapalování hořáku a bezpečnostní přerušení přívodu plynu – zapálíte snadno pomocí jednoho knoflíku a nemusíte se o nic starat. Pokud plamen zhasne, přívod plynu se automaticky uzavře.

Nemáte-li však plynovou přípojku, budete nejspíš vybírat mezi indukční a sklokeramickou varnou deskou. Jaký je mezi nimi rozdíl? Nejde ani tolik o desku samotnou, jako o zdroj ohřevu ukrytý pod jejím povrchem. Topná spirála nebo halogenové žárovky sklokeramických varných desek nemohou v účinnosti ohřevu a úspoře elektrické energie soupeřit s indukčními cívkami. Běžně se nejdříve pomalu rozehřívá varná plocha a až od ní se nahřívá nádobí. U indukce se bez časové prodlevy (až při dvojnásobné časové úspoře) a tepelných ztrát zahřívá přímo kovové dno nádoby, ne okolí.

Další velikou předností indukčních varných desek je jejich snadná údržba. Zbytky potravin se nikdy nepřipálí ani nezaschnou, na jejich odstranění vám stačí navlhčený hadřík. Jedinou „nevýhodou“ indukce tak zůstává vyšší pořizovací cena a nutnost používat nádobí z magnetického materiálu.

Ať už dáte přednost jakémukoli typu varné desky, v široké nabídce firmy Fagor naleznete mnoho různých variant lišících se počtem a velikostí varných zón, funkcemi i designem.

Inovace ve velkém

Inovace ve velkém
Inovace ve velkém

Estetickou funkci vestavných a skladovací přednosti volně stojících chladniček v sobě snoubí světová novinka od Fagoru. Vestavná chladnička o šířce 60 cm energetické třídy A+ s největší kapacitou skladování v porovnání s ostatními vestavnými modely. Uložit objemné potraviny již nebude problém. Otevření dvířek v úhlu 115° umožňuje vynikající přístup do vnitřních částí přihrádek. Velmi snadné je i samotné zabudování chladničky. Nepotřebujete žádný nábytkový korpus, ani odvětrávací mřížku. Stačí mít k dispozici otvor o šířce 60 cm.

Více informací na www.fagor.com/web/cz.

Publikováno: 21. 10. 2010, Autor: madl + Fagor (text), Fagor (foto) , Profil autora: Redakce