reklama

Nové trendy lepení

Jedenadvacáté století je stoletím lepení. Vrtačku, hřebíky a šrouby nahradila lepidla. Jsou spolehlivá, rychlá, bezpečná, tichá a snadno se aplikují. Nové směry v lepení se dají shrnout do čtyř základních trendů. Prvním z nich je snadnost, která umožňuje i lidem, kteří s lepením nemají zkušenost, lepit jednoduše. Druhý směr je rychlost – některé typy lepidel lepí okamžitě a je možné s lepeným předmětem ihned manipulovat. Třetí trend klade větší ohled na životní prostředí. Posledním je specializace na jedné straně a univerzálnost na straně druhé.

Nové trendy lepení

Značka Pattex vidí několik směrů vývoje. Jedním z nich je snadnost. Pattex dbá na to, aby s lepidly mohl pracovat i laik. Dávkování a aplikace je maximálně usnadněna, tudíž ji zvládne i člověk, který nikdy s lepidly nepracoval. Jedním z tradičních příkladů, který již znáte, je Pattex Power Fix se samospouští, kde nemusíte používat montážní pistoli, ale lepíte jednoduchým stiskem spouště.

Dalším příkladem jsou Pattex epoxidy (Pattex Repair Epoxy), které nyní nově používají směšovač. To znamená, že jednotlivé složky nemusíte předmíchávat, ale snadným stisknutím pístu lepidlo aplikujete na lepený povrch.

Současná doba zrychlila všechny naše činnosti. I vybraná epoxidová lepidla Pattex zkracují proto dobu do prvního vytvrzení až na 1 - 5 minut z původní půl hodiny, pomáhají tak bez fixace lepit snadno a rychle.

Rychle a snadno - Pattex Repair Epoxy Universal 1 minuta je superrychlé univerzální epoxidové lepidlo. Díky statickému směšovači je aplikace velmi snadná a rychlá. Jde o ideálního pomocníka při lepení různých materiálů jako je dřevo, kámen, kůže, karton, keramika, sklo či kov. Lepidlo vytvrzuje do jedné minuty a je proto vhodné pro lepení a opravy v místech, která jsou náročná na fixaci. Lepidlo udrží až 160 kg/cm2 (konečná pevnost je dosažena po 24 hodinách). Novým lepidlem Pattex Repair Epoxy Universal 1 minuta snadno slepíte například prasklou kliku nebo vyštíplou vázu.

Nové trendy lepení – univerzální lepidla značky Pattex
Nové trendy lepení – univerzální lepidla značky Pattex

Celosvětovým trendem v současné době je větší ohled na životní prostředí a na zdraví člověka. Vývoj lepidel značky Pattex se touto problematikou zabývá permanentně a vytváří tak produkty, které se maximálně snaží být k životnímu prostředí co nejohleduplnější.

Pattex Chemopren nově neobsahuje škodlivé cyklohexany. Dalším trendem je specializace a univerzálnost. Specializace znamená přesné zacílení produktu, který pak např. lepí pouze plast. Naopak univerzálnost znamená širokou škálu použití. Příkladem takového výrobku je Pattex Repair Express – speciální hmota, kterou dokážete vytmelit odštíplý roh stolu, přilepit drátěný program do koupelny, nebo opravit prasklé plastové madlo od lednice.

Univerzální pomocník - Pattex Repair Express dokáže opravovat, vyplňovat, ale také utěsňovat. Je maximálně univerzální. I designové kachličky ve vaší nové koupelně zůstanou neporušené i v případě, že na ně budete potřebovat nalepit držák na ručníky nebo držák na mýdlo. Pattex Repair Express je speciální hmota, která začíná pracovat až po jejím prohnětení. Odřízněte kousek hmoty a hněťte ji dokud nezbělá, pak ji vytvarujte podle potřeby a aplikujte na místo, které potřebujete opravit, vyplnit nebo slepit. Odolává vodě a teplotám od –30 oC do + 150 oC. Po vytvrzení můžete vytvrzený povrch brousit a přetírat. Pattexem Repair Expres vám slepí téměř scokoliv.

Nové trendy lepení – univerzální lepidla značky Pattex
Nové trendy lepení – univerzální lepidla značky Pattex

V našem století lepidla umožňují rychlým a snadným způsobem vyřešit i takové situace, které bychom standardně dříve museli řešit pomocí vrtačky a šroubů.

Pattex Hot pistol je tavná pistole, která vám pomůže zkrášlit váš byt. Podle své fantazie a přání vyrobíte krásné dekorace a doplňky, které oživí domácnost, balkon či terasu. Práce s Pattex Hot pistolí je velmi jednoduchá, bezpečná a čistá. Zastrčte ji do zásuvky, teplem se patrony roztaví a vy si jediným zmáčknutím dávkujete lepidlo sami podle potřeby. Lepidlo se neroztéká, a proto zůstává pracovní prostředí čisté. Spoj je pevný okamžitě. Není ho třeba fixovat, což oceníte především při práci s křehkými materiály. Po vychladnutí patrona opět ztuhne a je připravena k dalšímu použití. Spolehlivě spojí papír, karton, textil, keramiku, kámen, kov i většinu plastů. Konec tavné pistole je potažený gumou.

Nové trendy lepení – univerzální lepidla značky Pattex
Nové trendy lepení – univerzální lepidla značky Pattex

Další informace naleznete na nových stránkách www.pattex.cz

Publikováno: 1. 11. 2010, Autor: Henkel (text a foto), Profil autora: Redakce