reklama

Rolety a žaluzie

Neříkají to jen vědci a lékaři – z vlastní zkušenosti víme, jak nás ničí chmurné počasí nebo podzimní krátké dny, šedivý svět a šedivá nálada. O depresi z nedostatku denního světla není nouze. Ale vadí i opačný extrém: jasné jiskřivé světlo, slunce, které oslňuje. Kdo by chtěl pořád jen mhouřit oči? Především u dobře prosklených půdních bytů opatřených střešními okny pomohou problém vyřešit žaluzie VELUX.

Rolety a žaluzie

Majitelé potvrzují, že kolekce rolet a žaluzií VELUX s novým velmi úzkým a elegantním designem bočních vodicích lišt a horního krytu zakrývá méně prosklené plochy střešního okna, takže po vytažení rolety jde do podkroví maximální množství světla. Rolety a žaluzie se střešními okny navíc dobře harmonují.

video

Budiž tma

Někdy je však potřeba střešní okna zastínit a nebo si dopřát dokonce úplnou tmu. Nejde jen o odjezd na dovolenou a snahu v tom čase barvu potahů, koberce a nebo pěkné grafiky na stěnách ochránit před sluncem, které jim rozhodně neprospívá. Ale chceme se třeba podívat na domácí kino, trápí nás nespavost a nebo si prostě přejeme potmě od světa venku odpočinout.

Budiž tma
Budiž tma
Budiž tma
Budiž tma

Tak, jak lékaři dokázali nezbytnost dostatečného denního světla pro náš plný výkon, tak mají jasno i v tom, že naše tělo v noci nejlépe regeneruje při úplné tmě. Proto je do ložnic či dětských pokojů vhodné použít zcela zatemňující roletu DKL VELUX.

Nové konstrukční i designové řešení

V postranních lištách a horním krytu je černý nátěr, který zabraňuje odrážení světla do interiéru. Významnou roli v dokonalém zatemnění splňuje i nové těsnění mezi rámem okna a lištami rolety. Zatemňující rolety DKL mají v úzké horní liště ukrytý patentovaný mechanismus dvojitého navíjení s kuličkovými ložisky, který mimo jiné zabraňuje opotřebení a blednutí látky rolety. Nová je i ergonomická ovládací lišta, která umožňuje komfortní vytahování a stahování rolet.

Nové konstrukční i designové řešení
Nové konstrukční i designové řešení
Nové konstrukční i designové řešení
Nové konstrukční i designové řešení

Vybere si každý

Vždycky je důležité rolety sladit s interiérem. Nebude to vůbec složité, protože existuje na čtyřicet druhů látek zatemňující rolety DKL, a také lišty lze vybrat buď bílé, nebo hliníkové. A nečeká vás ani nějaký montážnický horror: díky systému „Pick&Click!“ je to jednoduchá operace, která se vším všudy určitě nezabere víc než čtvrt hodiny.

Více informací najdete na www.velux.cz"

Publikováno: 23. 11. 2010, Autor: Jiří Jan a VELUX (text), VELUX (foto), Profil autora: Redakce