reklama

Schodišťové zábradlí si můžete namontovat sami

Současnou architekturu charakterizuje uvolněný prostor a vzdušnost konstrukcí. Týká se to i nejrůznějších zábradlí. V interiéru především u vnitřních schodišť, venku pak třeba na balkonech. Jednoduchý stavebnicový systém zábradlí pro novostavby i rekonstruované domy nabízí firma DAMA, s.r.o.

Schodišťové zábradlí si můžete namontovat sami

Bez zábradlí to prostě nejde a stavbu, kde by nebylo nebo neodpovídalo normě, vám prostě nikdo nezkolauduje, což je jedině správně, protože statistika právě na schodech vykazuje významný počet úrazů. Na druhé straně by zábradlí nemělo prostoru dominovat, mělo by s okolím ladit a nebo být spíš „neviditelné“.

Jak vybrat schodišťové zábradlí
Jak vybrat schodišťové zábradlí

Výběr vhodného typu

Předchozí požadavky výborně splňují modulové sestavy nerezového zábradlí značky Kugel-Bar. Je založeno na snadné instalaci a možnosti výběru několika variant. Jednotlivé sestavy se liší v rozměrech komponentů, tedy trubek, tyčí a lanek, v doporučených roztečích mezi sloupky a v profilech.

Výběr vhodného typu
Výběr vhodného typu
Výběr vhodného typu
Výběr vhodného typu

A komu vadí přemíra kovu, může nerez zábradlí kombinovat s dřevěnými prvky. Ale bez dřevěných prvků je možné zábradlí použít i do některých exteriérů. Výborně totiž vzdorují vlivům počasí, protože jsou vyrobena z vysoce kvalitní slitiny ušlechtilých ocelí.

Jednoduchá skládačka

Jde o jednoduchou stavebnici, kterou si každý šikovný kutil dokáže instalovat sám, ale samozřejmě je možné zakoupit celý systém i s instalací ve firmě DAMA.

Více na www.idama.cz.

Publikováno: 25. 11. 2010, Autor: Jiří Jan a DAMA, s.r.o. (text), DAMA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Redakce