Stavba z Porothermu Profi ve zkratce

Stavba rodinného domu zabere měsíce. Díky dokumentu „Co oko nezachytí“, se s procesem jeho zrodu i časovou náročností jednotlivých fází výstavby seznámíte na vlastní oči během několika málo minut. Časosběrný snímek, který zachycuje výstavbu typového rodinného domu Harmony z programu POROTHERM DŮM, připravila společnost Wienerberger. Zájemci ho mohou zhlédnout na www.porotherm.cz.

Stavba z Porothermu Profi ve zkratce

Snímek vznikal metodou sekvenčního snímání, která se používá pro zachycení a zatraktivnění dlouhotrvajících a málo pohyblivých procesů. Při snímání však nebyly použity kamery, ale několik profesionálních fotoaparátů. V průběhu prací, které film zachycuje, tak vzniklo na 26 000 záběrů.

Celé léto na stavbě za 3 minuty

V tomto případě je záznam zrychlen na 24 snímků za sekundu. Díky tomu roste divákovi stavba doslova před očima. Film zatím zachycuje „pouze“ stavební průběh letošího léta od neobvyklého azurového července přes deštivý srpen až do počátku září. Stavba však pod dohledem záznamové techniky pokračuje dál a její vývoj bude možné také brzy zhlédnout. Protože součást filmu tvoří i počítačové animace, je možné již nyní si snadno představit finální podobu domu.

Celé léto na stavbě za 3 minuty
Celé léto na stavbě za 3 minuty

Komentář provede dějem

Stavebníky zaujme i odborný komentář, kterým je snímek doplněn. Popisuje nejen celý průběh stavby po technologické stránce, ale navíc seznamuje s možnostmi, které lze využít při výstavbě z cihel POROTHERM. Protože zobrazená stavba vyrůstá z broušeného POROTHERM Profi a technologií zdění na pěnu, stavebníci zde vidí, jak je v reálu výstavba snadná, velmi rychlá a čistá.

Komentář provede dějem
Komentář provede dějem

Inspirace i návod

Jedním z důvodů proč film vznikl, byl velký zájem o shlédnutí celého průběhu stavby z cihel Porotherm. Dalším byla i příležitost ukázat, že zdění na pěnu POROTHERM DRYFIX je opravdu neuvěřitelně rychlé. Film umožňuje sledovat hned několik stavebních dějů najednou a zároveň formou titulků popisuje probíhající děj. Proto se vyplatí si ho přehrát několikrát. Jen tak lze detailně zachytit všechny jednotlivé procesy.

Harmony zajistí bydlení pro větší rodinu

Typový dům Harmony z programu POROTHERM DŮM, který dokument popisuje, je určen pro bydlení čtyř až pěti lidí. Tento středně velký dvoupodlažní rodinný dům s pěti pokoji a samostatnou garáží dokáže svým obyvatelům poskytnout velmi komfortní bydlení. Orientační doba výstavby u domu na klíč činí osm měsíců.

Více informací naleznete na www.wienerberger.cz.

Autor: Wienerberger (text a foto)

Související k tématu