reklama

Vytvořte dětem kouzelný svět

Prostředí, které děti obklopuje, jim umožňuje vnímat, učit se a poznávat svět. Proto by jejich pokoje měly být pokud možno plné slunce a barev, aby se jim tu dobře bydlelo, hrálo, učilo se i snilo. I když malé děti mají obdivuhodnou fantazii, s níž dovedou prožít i v obyčejném pokoji neobvyklá dobrodružství, můžete jim pokojíček nebo koutek, v němž mají své místo snadno, rychle a zároveň s nevelkými náklady proměnit v královskou komnatu, lodní kajutu nebo pohádkový les. Jak? Tapetami, nálepkami a dalšími doplňky.

Vytvořte dětem kouzelný svět
Vytvořte dětem kouzelný dětský pokoj
Vytvořte dětem kouzelný dětský pokoj

Stěny vymalované teplými barvami opticky člení – a vysoké stropy tak malým dětem přibližuje – samolepicí bordura s motivy z pohádky o medvídkovi Pú. Na zdech se uplatní také jednotlivé motivy ze samolepek různých velikostí, samolepek s 3D efektem a pěnové figurky. Celek harmonicky doladí povlečení ve zvoleném stylu.

Něžné princezny i drsní piráti

Děti milují své hrdiny z knížek a filmů, ztotožňují se s nimi a rády prožívají jejich dobrodružství. Toho využili také výrobci tapet a dodávají na trh celou řadu tapet a doplňků pro děti, na kterých se uplatní motivy jejich oblíbených postav. Paleta výrobků zahrnuje kromě zmíněných tapet, tapetových i samolepicích bordur a fólií i samolepicí obrázky na stěny a okna, samolepicí metr, krabice na hračky pevné i skládací, pěnové figurky a věšáčky, ale také jmenovky na dveře, 2D nálepky, korkové podložky, plastová prostírání i magnetky. Některé sety lze dokonce doplnit povlečením na postele, které se prodává jak v obchodech s ložním zbožím, tak v e-shopech. Řady doplňků v jednotlivých kategoriích však nejsou stejně široké a nenabízejí kompletní sortiment.

Něžné princezny i drsní piráti
Něžné princezny i drsní piráti

Samolepicí bordura se prodává jako 5 m dlouhý a 10,6 cm široký pás, určený k dekoraci zdí a jiných hladkých ploch.

Něžné princezny i drsní piráti
Něžné princezny i drsní piráti

Sada samolepicích obrázků je určena k dekoraci zdí a podobných ploch. Dekorace lze na hladké a rovné povrchy nalepovat opakovaně. Rozměr archu: 32×92 cm.

Jde to snadno

Proměníte jimi dětský pokoj k nepoznání – snadno, rychle a bez pomoci odborníků. Potěšíte tak batolata, děti okolo tří let i školáky. Pokud doma rádi tvoříte, můžete svým ratolestem zkrášlit pokoj výrobky s postavičkami pohádkových postav z českých Večerníčků jako jsou například Krteček, Křemílek a Vochomůrka, Pat a Mat, Rákosníček, Rumcajs, Maková panenka nebo figurkami medvídka Pú, rybičky Nemo, Sněhurky, Bořka Stavitele, či party hrdinů z Pirátů z Karibiku. K dostání jsou ovšem i motivy s dekory Auta, Delfíni, Farma, Medvědi, Princezny, Spiderman, Čarodějka, Ferda Mravenec a další.

Jde to snadno
Jde to snadno

Pěnový čtyřvěšáček určený k připevnění na zeď. Upevní se přiloženými hmoždinkami.

Tapety a bordury doplňují rozmanité pěnové dekorace na zeď, které se snadno a rychle aplikují pomocí samolepicích čtverečků. Jsou určeny k výzdobě zdí, nábytku a podobně, stejně jako samolepicí obrázky na zeď. Prodávají se jako jednotlivé větší až maxi obrázky, nebo jako celé skupiny, například v balení, které obsahuje 33 kusů nálepek. Tyto obrázky lze opakovaně snímat a nalepovat na hladké či lakované povrchy a opatrně omývat.

Jde to snadno
Jde to snadno

Větší děti a teenageři, kteří si již vybírají styl dekorací sami, ocení možnost použít samostatné motivy z kategorie deco Spirit v kombinaci s vystříhanými detaily z plakátů nebo fototapet.

V sortimentu nechybí ani fototapety nebo prostírání. Jde například o jídelní podložku, která je díky své velikosti a snadné omyvatelnosti nejen velice praktická, ale také dekorativní. V pokoji jsou zapotřebí také věšáky. Ať již malé na lehčí doplňky, které přichytíte třeba na bok skříně, psacího stolku nebo na dveře samolepicími čtverečky, nebo větší. Velký věšák se čtyřmi háčky je určený k připevnění na zeď dvěma hmoždinkami, které jsou součástí balení.

Kdo v takovém kouzelném pokoji bydlí, prozradí jmenovka na dveře – na ně se rovněž přilepí samolepicími čtverečky. Pěnový metr je určen na stěny a jiné rovné plochy (např. dveře, skříně apod.). Obyvateli pokoje časem napoví, zda podle vzrůstu nenastala doba na změnu stylu pokoje podle nově obdivovaného hrdiny. Dekorování místnosti pomohou i obrázky na okna. Dodávají se například v balení obsahujícím čtyři velké a několik malých obrázků z adhezívní folie. Obrázky lze opakovaně snímat a nalepovat.

Jde to snadno
Jde to snadno
Jde to snadno
Jde to snadno

Kdo to myslí s proměnou dětského pokoje vážně, může si vybrat také v kategorii drobného nábytku – třeba židličku, či dřevěný stolek. Dobře se montují (spojovací materiál je součástí balení) a lehce se s nimi manipuluje. Toto vybavení je vhodné pro děti od tří let. Sortiment rozšiřuje ještě univerzální dětská dřevěná lavička s úložným prostorem.

Dětský úložný program:

Nabízí například skládací krabice s víkem ve tvaru kvádru i krychle pro ukládání hraček, sezonního oblečení a jiných předmětů. Karton je z vrchní i vnitřní strany opatřen polypropylenovou vrstvou, proto je krabice omyvatelná, ale není určena na potraviny.

V systému nechybí ani lehký a přenosný rozkládací box, který je ideální například na hračky. Pořídit zde můžete i závěsné kapsáře a boxy, malé parádnice ocení šperkovnici, box s jednou i více zásuvkami či univerzální dekorativní úložný koš Žirafa a Pat a Mat, vhodný na lehké předměty (např. papír, hračky, textil). Praktické jsou také skládací krabice.

Dětský úložný program:
Dětský úložný program:

Náš tip:

Rodiče kutilové, kteří rádi tvoří podle vlastní fantazie, mohou ze samolepicích jednobarevných fólií nebo z fólií se vzorem dřeva a vybraných doplňků vykouzlit třeba nové kabátky pro starý nábytek či zrenovovat oprýskané dveře. Za víkend připraví pro svá zlatíčka snadno překvapení v podobě zbrusu nového pokoje.

Připraveno ve spolupráci s firmou Hornschuch CS.

Publikováno: 16. 1. 2011, Autor: Elena a Hornschuch CS (text), Hornschuch CS (foto), Profil autora: Redakce