reklama

Pod pokličku kuchyňskému nádobí

Kuchyně vybavena nejmodernějšími vestavnými spotřebiči rozhodně s otlučeným nádobím příliš neladí. Ale i starší kuchyně čekající na proměnu si zaslouží něco víc než hrnce a rendlíky, které mají svá nejlepší léta dávno za sebou, nemyslíte? V nabídce společnosti Fagor naleznete kompletní sortiment kuchyňského nádobí a doplňků té nejvyšší jakosti.

Pod pokličku kuchyňskému nádobí

Objevte kvalitu

Vařit v nekvalitním nádobí je jako uchovávat ta nejlepší vína v plastových lahvích. Pro vaše zdraví, rychlost a průběh přípravy potravin a v neposlední řadě výslednou chuť a podobu pokrmu je výběr vhodného nádobí velmi důležitý a snaha ušetřit při jeho pořizování se vám brzy vrátí jako bumerang.Připomeňme si pár největších nešvarů \'béčkového\' nádobí:

  • nerovnoměrné rozložení tepla a slabé dno mají za následek větší sklon k připalování nebo k převaření či nedovaření jídel
  • nekvalitní povrch vyžaduje vyšší úsilí při údržbě
  • nízká životnost: snadno se otluče, při mytí v myčce vznikají škrábance, dochází k odlupování povrchové vrstvy
  • vařit na indukci? zapomeňte
  • jídlo při vaření nasákne specifickou chemickou pachuť...,a tak dále.
Objevte kvalitu
Objevte kvalitu

Objevte s námi kvalitu a estetickou dokonalost kuchyňského nádobí Fagor. Vybírat můžete z pánví v klasik nebo gril provedení pro plnohodnotnou přípravu ryb a mořských plodů; hrnců – pro úsporu místa v malých kuchyních jsou tu rendlíky, pro početné rodiny hrnce s objemem nad šest litrů; praktických tlakových hrnců pro snadnou údržbu a i z ostatního nádobí a náčiní (nože, naběračky, struhadla).

Důraz kladený na použití špičkových dlouhotrvajících materiálů, možnost používat nádobí na všech typech ohřevu včetně indukce, stejně jako praktičnost a lehkost údržby – mýt v myčce není problém, je u výrobků značky Fagor samozřejmostí.

Tip! Skvrny, které někdy mohou vznikat na čerstvě používaném nádobí než se sžije s novou kuchyní, snadno odstraníte trochou octa.

Pánve TIROL

Pánve TIROL
Pánve TIROL

Speciálně pro indukční typ ohřevu byla vyvinuta pánev Tirol. Typ pánve Tirol je dostupný ve čtyřech velikostech. Nerezový držák, který nepálí a vnitřní povlak z teflonu. Až tři vrstvy pro maximální nepřilnavost! Optimální výkon pánví Tirol, na kterých se potraviny nepřipálí, zaručuje vysokou trvanlivost produktu.

Sady nádobí

Zvažujete-li koupi celé sady nádobí, Fagor nabízí mnoho sestav. Od co do počtu „skromných“ kompletů pro kuchaře minimalisty, až po sady o šestnácti kusech pro náročné šéfkuchaře.

Sada INNOVA IN 4+6, 6x1

Sada INNOVA IN 4+6, 6x1
Sada INNOVA IN 4+6, 6x1

Sada použitelná na všech typech ohřevu obsahuje dvě tlakové nádoby z nerez ocele o objemu čtyř a šesti litrů, tlakové víko umožňující výběr ze dvou pracovních tlaků a polohovatelným ventilem pro vypouštění páry - ventil lze nastavit na čtyři stupně: nízký tlak – pro přípravu zeleniny; vysoký tlak – pro přípravu masa a luštěnin; vypouštění páry a sejmutí ventilu. Dále trojnožku pro odkládání a pařák v provedení nerez se struhadlem pro tzv. dvouvrstvé vaření.

Zesílené dvouvrstvé sendvičové dno nádob vyrobené unikátní technologií Fagor PlakSteel (patent firmy Fagor) zaručuje tvarovou stálost nádob, rovnoměrné rozvrstvení a celoplošný rozvod tepla i využití zbytkového tepla a tím úsporu vaší energie a času potřebného pro přípravu jídel.

Sady INNOVA mají automatický zámek – zapne se při uzavření hrnce. Polohovatelný ventil lze velmi snadno, bez použití nástrojů, odejmout a opět nasadit.

Více na www.fagor.com

Publikováno: 2. 2. 2011, Autor: madl + Fagor (text), Fagor (foto) , Profil autora: Redakce