reklama

Mefisto, pekelně chytrý pomocník

Vyznat se ve spoustě čisticích prostředků, kterými je trh doslova zaplavený, někdy není jednoduché. A tak často stojíte před otázkou, zda si máte vybrat univerzálního pomocníka nebo speciálně cílený prostředek. Hlavně elektrospotřebiče žádají konkrétní čistidla. Patří k nim i gelové prostředky Mefisto.

Mefisto, pekelně chytrý pomocník

Jde o „chytré“ a účinné výrobky z produkce společnosti Druchema, které díky své konzistenci po nanesení nestékají. Je to obrovská výhoda hlavně pro silně znečištěné povrchy a plochy různých materiálů. To, že přípravek nestéká, je velice důležité pro jeho účinnost.

Jak prostředky působí

Vezměte si většinu přípravků, které mají po aplikaci na znečištěný povrch podle návodu působit několik minut: tekutý přípravek steče, na povrchu znečištěné plochy tak zůstane jen malé množství účinné látky a na místo, které chcete očistit, pak nepůsobí potřebné množství přípravku a špína se neodstraní. Proto jsou přípravky, které nestékají, účinnější.

Patří sem například Kera Mefisto s mechanickým rozprašovačem, který snadno vyčistí povrch sklokeramických desek od všech připečených potravin, mastnot a nečistot. Na povrchu desky zanechává tenký film snižující ulpívání nových nečistot a usnadňující další čištění. Obsahuje příjemnou vůni zeleného jablka a skořice.

Jak prostředky působí
Jak prostředky působí

Pracuje se s ním velice snadno. Před vlastním čištěním opatrně odstraňte připečené nečistoty kovovou škrabkou.

Jak prostředky působí
Jak prostředky působí

Otočením otevřete mechanický rozprašovač a prostředek jednoduše naneste na znečištěnou plochu. Po krátké době působení přípravek setřete.

Jak prostředky působí
Jak prostředky působí

Pro dokonalý efekt postupujte ve dvou na sebe kolmých směrech. Měkkým hadříkem celý povrch keramické desky mírným tlakem vyleštěte.

Důležitá je pravidelnost

Čistěte nejméně jednou týdně, a to, i když na povrchu keramické desky není špína viditelná. Zabráníte tím usazování tenkých vrstev nečistot, které za čas vytvoří těžce odstranitelnou vrstvu, na jejíž vyčištění je zapotřebí nepoměrně větší úsilí a čas. Při znečištění povrchu vařeným pokrmem, zejména obsahujícím cukr, nebo přímo cukrem, použijte ihned (za horka) škrabku a po vychladnutí desku dočistěte Kera Mefistem.

Další pomocníci

Výrobků Mefisto je celá řada. Na našich stránkách jsme vám již představili Mefisto Speciál – čistič na skla krbů a kamen - viz. Dnes zmíníme ještě jeden přípravek, který je nejen velice účinný při čištění různých silně znečištěných ploch, ale také patří k těm, které nestékají.

Mefisto 500 ml, který voní po čerstvé limetce, se používá na čištění trub, pecí, sporáků, ale i kachlových ploch v domácnosti. Prodává se v balení s mechanickým rozprašovačem a je vhodný na odstraňování veškerých mastných a připečených nečistot z nerezových, smaltovaných nebo glazovaných povrchů, jako jsou sporáky, trouby, grily, nádobí a kuchyňské obkladačky. Nesmí se však používat na hliník, teflon a lakované plochy. A pracuje se s ním podobně jako v předchozím případě: nanesete rozprašovačem – podle míry znečištění necháte působit asi 10 až 30 minut – pak setřete a povrch omyjete vodou.

Více informací najdete na www.druchema.cz.

Publikováno: 8. 2. 2011, Autor: Elena a Druchema (text), PePa (foto) , Profil autora: Redakce