reklama

Inteligentní praní

Mít výkonnou a spolehlivou automatickou pračku je přáním každé hospodyňky. Vybírat ovšem můžeme donekonečna, neboť značek, typů a velikostí výrobků je na trhu nepřeberně. Pokud ovšem očekáváte od své pračky něco víc než jen tichý chod a moderní design, věnujte pozornost značce Fagor. Tato přední španělská firma nabízí širokou škálu praček různých parametrů. Na své si přijdou nejen majitelé malých bytů, kde každý centimetr hraje roli, ale i milovníci novinek a technických vychytávek.

Inteligentní praní

Neohýbejte se a plňte horem!

Neohýbejte se a plňte horem!
Neohýbejte se a plňte horem!
Neohýbejte se a plňte horem!
Neohýbejte se a plňte horem!

Ke spotřebičům, které si kupující oblíbili, stále patří subtilnější automatické pračky s horním plněním. Klasikou je např. model FAGOR FLT-610 s 15 přednastavenými programy a funkcí Top-stop, která zastaví buben otvorem v horní poloze. Pračka zvládne 6 kg prádla, má volič otáček odstřeďování a spotřebu vody 52 l na 1,14 kWh.

Neohýbejte se a plňte horem!
Neohýbejte se a plňte horem!

K novinkám patří v této kategorii pračka FAGOR FET-3106D s automatickým dávkovačem tekutého pracího prostředku DOSE (má kapacitu 4,5 litru) s optimalizací spotřeby, digitálním LCD displejem, který vás bude informovat o procesu praní v reálném čase.

Dalším funkcemi nabitým modelem je FAGOR FET-3107N Nature. Potěší například speciálním programem pro praní obuvi, speciálním programem pro praní out-doorového oblečení nebo intenzivním praním s předpírkou pro velmi znečištěné oblečení. Digitální displej informuje o procesu praní, označuje čas, který zbývá do skončení praní, o zvoleném pracím programu nebo o odloženém spuštění pračky. Šířka pračky je 40 cm, což ocení hlavně majitelé menších prostor.

Luxusní solitéry

Luxusní solitéry
Luxusní solitéry

Mnoho domácností nedá dopustit na pračky s prosklenými dvířky, které se plní předem. I tady má firma co nabídnout. Příkladem může být automatická pračka FAGOR F72ART s interaktivním displejem, který majitele průběžně informuje jednak o fázích praní, čase zbývajícím do konce programu či o otáčkách odstřeďování. Systém Turbo-Time Plus výrazně snižuje dobu praní a zaručuje lepší výsledky. Tato pračka vypere více prádla za méně času a navíc je energeticky úspornější. Má také volbu odloženého spuštění až o 24 hodin, volbu intenzivního praní, extra máchání či snadného žehlení. Exkluzivní systém ABS elektronicky zajišťuje rovnoměrné rozložení prádla v bubnu při fázi odstřeďování a snižuje hlučnost pračky.

Luxusní solitéry
Luxusní solitéry
Luxusní solitéry
Luxusní solitéry

Zajímavým u praček s předním plněním je model FAGOR 3F-2612 X. Se systémem Turbo Time Plus je jeho praní účinnější – 6 kg prádla vypere již za hodinu! Systém ABS eliminuje vibrace, snižuje hluk a zvyšuje životnost pračky. Samozřejmostí je interaktivní LCD displej či program pro snadné žehlení. Tento model nabízí ještě 15 dalších programů (např. intenzivní, intenzivní s předpírkou, šetrný, vlna, rychlý 30 min. aj.). Příjemná je také velikost dvířek – v průměru mají 32 cm a otevřít je lze o 180°.

Diskrétně ukrytá

Diskrétně ukrytá
Diskrétně ukrytá

Mít domácí spotřebiče na špičkové úrovni, ovšem decentně zapracované například do kuchyňské linky, to je trend současné doby. Takzvané vestavěné spotřebiče, tedy i pračky, nabízí samozřejmě i FAGOR. Velmi zajímavý je nový typ FAGOR F-3712 IT, tedy automatická vestavná pračka plněná předem. Kromě interaktivního displeje má ve výbavě také systémy Turbo-Time Plus a ABS. Dokáže vyvinout až 1200 otáček za minutu či prát v neohřáté vodě za 50 minut.

Proč FAGOR?

Výrobky firmy FAGOR jsou na špičkové úrovni, neboť 50 % veškerých investic směřuje do výzkumu, vývoje a inovací. Společnost podporuje digitalizaci domácností – exkluzivní technologie Fagor umožňuje propojení prostřednictvím jakékoli současné nebo budoucí komunikační sítě a nabízí nové možnosti, např. vzdálenou diagnostiku a řízení pomocí telefonu či internetu.

Další informace najdete na www.fagorelektro.cz.

Publikováno: 3. 5. 2011, Autor: Helena Novotná a Fagor (text), Fagor (foto) , Profil autora: Redakce