reklama

Radiátory jako nové

Stojíte právě před rozhodnutím, zda si pořídit do bytu zcela nová topná tělesa , nebo by stačilo zrenovovat ta stávající? Díky novému kabátu určitě prokouknou.

Radiátory jako nové

Klíčovým krokem je výběr správné barvy. Vyplatí se vybrat speciální nátěrovou hmotu, která je určena právě k nátěrům radiátorů. Jedině tak totiž docílíte vylepšení požadovaného vzhledu radiátoru a také prodloužení jeho životnosti. Jednou z možností je ETERNAL na radiátory – speciální vodou ředitelný email pro vrchní nátěry topných těles horkovodního vytápění. Tvoří nežloutnoucí elastické lesklé nátěry, které vydrží teploty do 100 °C. Má velmi dobré krycí vlastnosti, rychle zasychá. Pokud budete chtít natírat na jaře či v zimě, nic vám nebrání. ETERNAL na radiátory můžete použít i na mírně hřející tělesa. Výhodou je, že při použití v interiéru nevydává žádný zápach.

Renovace radiátoru
Renovace radiátoru

Další informace naleznete na www.austis.cz.

Jak postupovat

Pokud jste si již vybrali barvu, můžete přikročit k samotnému natírání. Začíná jemným zbroušením starého nátěru brusným papírem. Vyplatí se tento krok nezanedbat. Je důležitý pro pozdější dokonalý vzhled topného tělesa. Následuje důkladné odmaštění povrchu radiátoru, tady pomůže přiměřeně koncentrovaný roztok saponátu a vody. Použít můžete prakticky jakýkoli kuchyňský saponát, který máte doma. Nezapomeňte pak vše důkladně opláchnout čistou vodou!

Pokud jsou na povrchu radiátoru viditelná místa, kde je obnažený kov, měly by se tyto plochy ošetřit antikorozním nátěrem. Vyplatí se použít antikorozní barvu stejné značky. V našem případě tedy ETERNAL antikor akrylátový. Poté již můžete přikročit k samotnému natírání.

EETERNAL na radiátory nejdříve pečlivě promíchejte. Nanáší se ve dvou vrstvách. K aplikaci můžete použít štětec, váleček nebo stříkání. Podle toho jaký způsob zvolíte, je možné barvu přiředit vodou do 10 %. Výrobce doporučuje dodržet rozmezí mezi jednotlivými nátěry 4–6 hodin.

Postup

 • Renovace radiátoru
  Renovace radiátoru

  Starší topná tělesa nemusíte ukrývat, stačí jim dopřát nový nátěr.

 • Renovace radiátoru
  Renovace radiátoru

  Před samotným natíráním je potřeba upravit povrch radiátoru brusným papírem. Pokud byste se někde dostali až na kov, natřete tato místa po odmaštění antikorozním nátěrem.

 • Renovace radiátoru
  Renovace radiátoru

  Neměli byste zanedbat ani důkladné odmaštění topného tělesa. K tomuto účelu vám poslouží roztok saponátu a vody.

 • Renovace radiátoru
  Renovace radiátoru

  Radiátor natírejte pomalu a pečlivě a samozřejmě speciální barvou určenou přímo pro tento povrch. Ujistěte se, že má dobrou kryvost, snáší vyšší teploty a nežloutne.

 • Renovace radiátoru
  Renovace radiátoru

  Natírejte ve dvou vrstvách, interval mezi jednotlivými nátěry by měl být 4 - 6 hodin, podle doporučení výrobce.

 • Publikováno: 5. 6. 2011, Autor: Eva Rajlichova (text), Austis (text a foto), PePa (foto), Profil autora: Redakce