reklama

Rybky mezi korály

Léto už je tady, proč se letně neozdobit? Korálové náušnice jsou pro tento účel jako stvořené. Pusťte se proto co nejrychleji do jejich výroby. Korálům zdar…

Rybky mezi korály

Materiál a pomůcky:

10 g rokajl tyrkysovo-zelený se stříbrným průtahem velikost 11/0 5 g rokajl bílý s listrem velikost 11/02x malá rybka, 2x větší rybka 2x bílá kulička1 pár náušnicových háčků 2x kalotazamačkávací rokajlnit Nymokorálková jehla

Náušnice se skládají ze tří různě dlouhých „větví“. Vyrábíte dvě náušnice, proto všechny větve (A, B, C) udělejte dvakrát. Nejdříve šijte kmen, na který zespoda přišíváte větvičky.

Materiál a pomůcky:
Materiál a pomůcky:

Nejkratší větev - A

Navlékněte 40 tyrkysových korálků, které tvoří kmen větve. Na konec nitě navlékněte ještě tři bílé korálky a protáhněte pěti tyrkysovými korálky zpět nahoru. Teď začněte přišívat větvičky. Navlékněte pět tyrkysových korálků a tři bílé, protáhněte pouze dvěma tyrkysovými korálky zpět, poté navlékněte dva tyrkysové a tři bílé, opět protáhněte dvěma tyrkysovými korálky a následně třemi tyrkysovými, abyste se dostali opět do hlavní větve.

V hlavní větvi protáhněte nit třemi korálky nahoru, navlékněte pět tyrkysových korálků a tři bílé, opět protáhněte jen dvěma tyrkysovými korálky. Pak navlékněte dva tyrkysové a tři bílé a protáhněte dvěma tyrkysovými, pokračujte protažením třemi tyrkysovými a do hlavní větve. V páté větvičce navlékněte pět tyrkysových korálků a tři bílé, opět protáhněte jen dvěma tyrkysovými korálky, pak navlékněte dva tyrkysové a tři bílé a protáhněte dvěma tyrkysovými, navlékněte dva tyrkysové a tři bílé, protáhněte dvěma tyrkysovými a navlékněte větší rybičku. Pokračujte protažením třemi tyrkysovými korálky do hlavní větve. Větvičky šijte podle schématu, dokud nebudete mít k hlavní větvi přišito jedenáct větviček.

Prostřední větev - B

Navlékněte 46 tyrkysových korálků, větvičky přišívejte stejně jako v nejkratší větvi A. Menší rybičku vložte ve druhé přišité větvičce - navlékněte 5 tyrkysových korálků 3 bílé, opět protáhněte jen dvěma tyrkysovými korálky, pak navlékněte 2 tyrkysové a 3 bílé a protáhněte nit dvěma tyrkysovými, a navlékněte větší rybičku. Pokračujte protažením třemi tyrkysovými korálky do hlavní větve. Malé větvičky přišívejte, dokud nebudete mít dohromady 13 větviček.

Nejdelší větev - C

Navlékněte 55 tyrkysových korálků a přišívejte větvičky podle schématu. Na nejdelším kmeni bude celkem 16 větviček.

Kompletace náušnic:

Vezměte tři větve - jednu A, jednu B a jednu C za všechny tři, respektive šest konců nití (z každé větve jdou dvě nitě). Protáhněte je bílou kuličkou, dále protáhněte do kaloty a navlékněte zamačkávací rokajl. Zamáčkněte jej, zavřete kalotu a zavěste do náušnicového háčku. Druhou náušnici dokončete stejně jako první.

Tento návod je vybrán z prázdninového čísla časopisu Korálki.

Publikováno: 27. 7. 2011, Autor: Vendula Burkertová (text a schéma), Jan Mudra (foto), Korálki.cz, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.