reklama

Pestrobarevné rybky

V minulém článku jsme si představili techniky pappmaché a kašírování. Pro ty, kterým se zalíbily, přinášíme dnes návod na vytvoření roztomilých rybek, které s trochou pomoci zvládnou vyrobit a přitom se báječně pobavit i děti.

Pestrobarevné rybky

Materiál:

Lahvičky od sprchového gelu a šamponu různých velikostí a tvarů; zbytky tvrdého papíru; vatovou kuličku Ø 2,5 cm (na každou rybku); krepovou lepicí pásku, asi 3 cm širokou; lepidlo na tapety; noviny; bílý hedvábný papír; toaletní papír nebo pappmaché; žlutou, oranžovou, červenou, růžovou, světle fialovou, tyrkysovou, světle a středně modrou, světle zelenou, bílou a černou akrylovou barvou; růžové třpytky.

Do tvaru rybek kašírujte lahvičky od šamponu nebo sprchového gelu. Plastické doplňky vytvoříte z roliček toaletního papíru, oči pak z polovin vatových kuliček.

Materiál:
Materiál:

Postup:

1. Ploutve, ocásek a u některých motivů také pusu vystřihnete z tvrdého papíru. Na předloze najdete různé tvary ploutví; vyberte si takové, které se hodí k vaší umělohmotné lahvičce nejlépe.

2. Papírové díly na přerušovaných linkách ohněte a lepidlem a lepicí páskou je připevněte na lahvičku.

3. Tvar nyní polepte kousky novinového papíru a kašírujte lepidlem na tapety.

4. Vytvarovanými roličkami z toaletního papíru nebo hmotou pappmaché dozdobte přechod mezi hlavou a tělem a také okraje ploutví.

5. Jako oči nalepte rybce půlky vatové kuličky.

6. Pokud chcete, můžete vše pokrýt vrstvou kousků z hedvábného papíru ještě jednou, tvar pak bude kompaktnější.

7. Rybku nakonec potřete základní bílou barvou. Po uschnutí všechny plochy pomalujte podle obrázku v úvodu tohoto článku. Kolem očí barvu jemně vystínujte. Tělo střední rybky dozdobte ještě třpytkami.

Tip:

Z rybiček si můžete vytvořit ozdobný řetěz. Vlepte bílou nit na každou rybku pod kousky hedvábného papíru zezadu. Kousek nitě, který zůstane volný, překryjte během lepení a pomalování tak, aby zůstal čistý. Po uschnutí barev můžete nitku ozdobit mušličkami, hvězdicemi a vatovými kuličkami, které na ni navléknete jehlou. Různé dekorační materiály koupíte v hobby obchodech.

Tip:
Tip:

Vybíráme z knížky Pappmaché a kašírování edice TOPP nakladatelství Anagram.

Publikováno: 17. 8. 2011, Autor: Anagram (text a foto), Profil autora: Redakce