reklama

Milá pokladnička

Vlastnoručně vyrobená pokladnička se určitě zalíbí každému dítěti. Zkuste si jí společně vyrobit.

Milá pokladnička

Co budete potřebovat?

Nafukovací balonek; zbytek lepenky; krepovou lepicí pásku, asi 3 cm širokou; novinový papír; lepidlo na tapety; krabičku na vajíčka; víčko zavařovací sklenice, Ø asi 7 cm; světle růžovou, růžovou, červenou, zelenou, světle zelenou, bílou a černou akrylovou barvu; růžový plyšový drátek; mince.

Jak postupovat?

1. Balonek nafoukněte na velikost asi 30 cm a zauzlujte jej. Poté jej kašírujte nejméně pěti až šesti vrstvami novinového papíru. Nechte pořádně zaschnout, nejméně 24 hodin. Nahoře ponechte malou dírku, kterou se do pokladničky budou vhazovat peníze.

Jak postupovat?
Jak postupovat?

2. Jakmile je papírová skořepina suchá a tuhá, balonek odstraňte. Propíchněte jej, aby se oddělil od vytvořené skořepiny, a malou dírkou nahoře ve figurce jeho zbytky vytáhněte.

3. Uši a proužky na čumáček vystřihněte z tvrdé lepenky. Jeden proužek lepenky, asi 4 cm vysoký a 25 cm dlouhý, odstřihněte a nalepte kolem víčka. Uši a čumáček připevněte krepovou lepicí páskou.

Jak postupovat?
Jak postupovat?
Jak postupovat?
Jak postupovat?

Pak připevněte nohy vystřižené z krabičky na vajíčka. Prasátko sedí na zadečku a zadní nohy slouží jako podpěry, aby se nepřevrátilo dopředu. Vyzkoušejte, zda to funguje, jinak nohy ještě trošku posuňte. Plyšový drátek omotejte kolem prstu jako zakroucený ocásek, pak jej nalepte na prasátko.

5. Vše pak kašírujte dvěma vrstvami novinového papíru a nechte pořádně zaschnout.

6. Prasátko pomalujte světle růžovou barvou a na některých místech vystínujte. Nechte uschnout a pomocí průsvitného papíru na ně pak přemalujte čtyřlístky. Čtyřlísky vymalujte tenkým štetcem, stejně jako pusu, oči a nosní dírky. Nakonec dolepte mince.

Jak postupovat?
Jak postupovat?

Vybíráme z knížky Pappmaché a kašírování edice TOPP nakladatelství Anagram.

Publikováno: 24. 8. 2011, Autor: Anagram (text a foto), Profil autora: Redakce