reklama

Nové ledničky, pračky a ještě něco navíc

I když vypadá bláznivě myslet v létě na Vánoce, je to od firmy Fagor vcelku dobrá strategie. V létě totiž přichází s novinkami, z nichž některé nás možná zaujmou hned a jiným v duchu rezervujeme místo pod vánočním stromkem. Konec konců Ježíška si v době, kdy asi většina z nás bude mít brzo hloub do kapsy, můžeme udělat třeba hned. A není vyloučeno, že na tom ještě něco „trhnem“, protože nahoru půjdou i energie, a nové spotřebiče jsou zpravidla úspornější než ty, které bychom tak jako tak brzy odepsali.

Nové ledničky, pračky a ještě něco navíc

Výhodou letních novinek je i to, že například na internetu se soustředí zkušenosti lidí, kteří si novou pračku, troubu, nebo jiný spotřebič již pořídili a jejich poznatky můžeme pak zohlednit při definitivním rozhodování.

S Fagorem neprohloupíme

Prostě víme, do čeho jdeme. Dobré jméno, jaké jeden z pěti největších evropských výrobců bílé techniky má, je dáno neustálou snahou o energeticky úsporná řešení i tím, že jejich výrobky prostě dobře vypadají. Elegance se totiž netýká jen klobouků, rtěnek a třeba kabelek, ale počítá se i v kuchyni.

Chytré ledničky a pračky

Letošní letní novinky představuje velikostně i cenově odstupňovaná nabídka ledniček a praček. Liší se i jejich design, takže s kombinacemi, které nejsou určené k zabudování, lze ovlivnit i celkový vzhled vaší kuchyně. A vybírat můžete i z nových typů praček, ať už klasických s „okénkem“ na čelní stěně, nebo horem plněných, jejichž obliba zvláště tam, kde potřebujeme hospodařit s místem, stále vzrůstá. Při rozhodování bude hrát roli i fakt, že žádná nemá energetickou třídu horší, než A (a bílá předem plněná elektronická pračka Fagor 1FE-1027 je dokonce označena jako A++).

Pro toho, kdo má rád víno

Sbírání vína se stalo v některých kruzích mimořádně módním hobby, ale i pro nás ostatní, kteří dobré víno pijeme, má letní novinka Fagoru – vínotéka - nepochybný půvab. Sběratelé vesměs mají na své poklady náležité sklepy, ale co my z paneláků nebo nepodsklepených novostaveb, kam máme ty dobré dary přírody, slunce a vinařovy šikovnosti uschovat? Jde o to, aby neodpovídající podmínky nám z dobrého vína zvláště u lahvinek, které jsme si nechali na výjimečnou příležitost, neudělaly ocet.

Pro toho, kdo má rád víno
Pro toho, kdo má rád víno

Do dvou set dvacetilitrové vinotéky FSV-125 od Fagoru se vejde až 86 sedmiček dobrého vína a to je už celkem solidní zásobička. Vnitřní strukturu představuje pět odkládacích dřevěných polic a dvě polopolice na láhve, které zde mohou být dlouhodobě uložené ve třech teplotních zónách od čtyř do osmnácti stupňů. Samozřejmě, že vinotéka má elektronickou regulaci. Tož na zdraví!

Technické podrobnosti jednotlivých novinek najdete na www.fagor.com

Publikováno: 25. 8. 2011, Autor: Jiří Jan (text), Fagor (foto), Profil autora: Redakce