Slunce přímo ve vašem pokoji

Infračervené topné systémy jsou v současné době hitem českých domácností. Aby ne. Nezabírají mnoho místa, vypadají efektně, nevyžadují složitou instalaci, produkují zdravé teplo, vysouší zdivo a navíc jsou úsporné. Výrobce infratopení WELLINA nabízí i velice atraktivní možnost vytápění pomocí tělesa, které vypadá jako slunce.

Slunce přímo ve vašem pokoji

Jak funguje sálavé topení?

Sálání ohřívá z větší části, stejně jako slunce, pouze pevné předměty a nikoliv vzduch. Ten se ohřívá teprve sekundárně od prohřátých stěn, podlah, stropů a nábytku. Nedochází tak k cirkulaci vzduchu a nerovnoměrnému rozložení teplot v místnosti. Infratopení tak šetří energii a navíc, díky efektu vysoušení zdiva, snižuje tepelné ztráty. A právě motiv slunce, jehož životadárná energie vývojáře inspirovala, stojí za ojedinělým topným tělesem, které společnost USby s.r.o., dovozce infratopení WELLINA, představuje na trhu.

Slunce pod stropem

Infrazářič Rondo 500 nápadně připomíná lustr. Tvar koule o průměru 50 cm je praktický s ohledem ke sladění interiéru, zavěšení pod stropem pak dovoluje ušetřit místo, které jinak v místnosti zaberou radiátory, případně neúsporné přímotopy. Topným elementem je v tomto případě nekovové, vysoce odolné topné těleso s velmi vysokou účinností. Je možné si zvolit z řady atraktivních barev. Ať už je to decentní bílá, výraznější bronzová, stříbrná, zlatá či metalické barvy.

Je nutné dodat, že těleso musí být, s ohledem na vysokou povrchovou teplotu (120 °C), umístěný mimo dosah, tedy minimálně metr nad hlavou a 0,5 až 1 m od stropu.

Slunce pod stropem
Slunce pod stropem

Zvládne vytopit dům?

Infratopení WELLINA je konstruováno jako hlavní topný systém, takže jím lze vytápět byty, kanceláře, rodinné domy i výrobní haly. Oproti klasickým způsobům vytápění fungují infrapanely zcela samostatně, což znamená, že je každý zapojený přes termostat do elektrické sítě. Decentralizované topení umožňuje přidávání dalších modulů, případně výměnu za výkonnější panely. Vše je pouze otázkou profesionálního návrhu.

Více informací naleznete na www.usby.cz.

Autor: USby (text a foto)

Související k tématu