Výměna střešních oken za nová se vyplatí

// Výměny střešních oken se nemusíte obávat. Jde o rychlou a čistou práci, nová okna budou mít mnohem lepší vlastnosti. Tento krok se vám vyplatí i finančně, na úspoře energií.

Výměna střešních oken za nová se vyplatí

Nové okno = větší úspory a vyšší kvalita bydlení

Dnešní okna mají mnohem lepší užitné a tepelně-izolační vlastnosti a dokážou tak uspořit více energie za vytápění než střešní okna vyráběná před 10 či 15 lety. Náročným podmínkám z energetického hlediska vyhoví střešní okna VELUX s nízkoenergetickým trojsklem 65 se součinitelem prostupu tepla Uokna = 1,0 W/m2K. Do budov v hlučných lokalitách jsou zase vhodná střešní okna VELUX s dvojsklem 60 proti hluku a přehřívání. Kromě dřevěných oken najdete v nabídce VELUX i bezúdržbová plastová střešní okna s dřevěným jádrem.

Jednoduchá a rychlá výměna

Řada majitelů střešních oken výměnu odkládá kvůli obavám, že práce a následný úklid potrvají týdny. Pokud je ale nové okno stejně velké jako to původní a neprovádí se výměna ostění, nezabere výměna okna díky speciálnímu zateplenému lemování EW/EL 2000 víc než hodinu času. Není třeba si dělat starosti ani s výměnou střešního okna jiné značky za okno VELUX - při zachování stejné velikosti jde i v tomto případě o poměrně rychlý a čistý zásah. Při výměně okna i s ostěním doporučujeme použít prefabrikované ostění VELUX LSB, výměna pak trvá přibližně dvě hodiny.

Jednoduchá a rychlá výměna
Jednoduchá a rychlá výměna
Jednoduchá a rychlá výměna
Jednoduchá a rychlá výměna

Investice, která se vyplatí

Výměnou starého okna za nové získáte okno s mnohem lepšími parametry a užitnými vlastnostmi. Kvalitnější tepelná izolace a nově přidané zateplené lemování přispívá k vyššímu komfortu bydlení. Časově je výměna starého okna za nové méně náročná než renovace střešního okna, která obnáší výměnu zasklení, těsnění či přebroušení a obnovu laku, což trvá více než jeden den.

Investice, která se vyplatí
Investice, která se vyplatí

Od 1.5. do 31.10.2011 VELUX poskytuje na výměnu oken 10% slevu. Náklady si můžete sami propočítat pomocí aplikace Konfigurátor výrobků na www.velux.cz, kde najdete i kontakty na certifikované montážníky.

Autor: Velux (foto + text)

Související k tématu