Systém Livetherm: efektivně a rychle

Vlastnit rodinný domek se zahrádkou je snem spousty lidí, ale ne každý se chce pouštět do stavby bez záruky, že ji zvládne a ve výsledku nebude v beztak drahém domě ještě každoročně mastně doplácet do jeho provozu. Nízkoenergetický standard se stal tím správným zaklínadlem. A pro toho, kdo se v problematice orientuje a chce, aby mu stavba rostla doslova před očima, nespojuje si Klatovy už jen s jejich úžasnými karafiáty a poněkud morbidními mumiemi, ale i s kompletními stavebními systémy od základů po strop vyvinutými a vyrobenými společností Betonové stavby - Group, s.r.o..

Systém Livetherm: efektivně a rychle

Jedním z jejich výrobků, o němž by měl budoucí stavebník vědět, je systém Livetherm. Nová generace stavění totiž klade důraz na dobré tepelněizolační vlastnosti, protože finanční úspory v provozu domu jsou zaklínadlem, na které slyšíme víc, než na řeči o ochraně životního prostředí, jež však s lepším hospodařením s energiemi jdou ruku v ruce. Využitím Livethermu hodně pomůžeme vlastní kapse a ještě nám to pomůže na této zemi dýchat.

Základem je sendvičové zdivo

Moderní cihly a tvárnice připomínají vzdáleně obložený chléb, protože se skládají z vrstev. Základem systému Livetherm je liaporbetonové obvodové sendvičové zdivo s vložkou z polystyrenu či neoporu, které přináší nadstandardní tepelnou izolaci zdiva nové generace již při tloušťce 400 milimetrů. To doplňuje vnitřní nosné i nenosné zdi, prefabrikované překlady a v neposlední řadě stropní konstrukce Livetherm – BSK, nebo Livetherm - panel. V systému jsou i bednicí a pilířové tvárnice a dobře ho doplňují komínové stavebnice BLK a PLEWA. Je určitě výhoda, že celou základní stavbu prostě pořídíte na jedné adrese.

Úspěch je v přesnosti

Společnost se umí nejen dobře rozhlédnout, kde a jak se co dělá, takže je v kontaktu se světovými stavebními novinkami, ale spoléhá i na vlastní technický vývoj, laboratoře, zkušebny a chytré a šikovné lidi. Naprosto nová je i výrobní technologie systému Livetherm, která umožňuje vyrábět dokonalé přesné výrobky s výškovou tolerancí tvárnic ±1 mm pro zdění na minimální tloušťky lepidla nanášeného celoplošně tzv. maltovacím vozíkem. Je to další záruka rychlosti zdění i výborných vlastností hotové stavby.

Úspěch je v přesnosti
Úspěch je v přesnosti
Úspěch je v přesnosti
Úspěch je v přesnosti

Z čeho tvárnice jsou

Základním materiálem stavebních prvků Livetherm je mezerovitý liaporbeton. Zní to složitě, ale jedná se vlastně o výhradně přírodní materiál – expandovaný jíl, křemičitý písek, popřípadě kamennou drť, cement a vodu. V obvodovém zdivu je vložka z tvrzeného stabilizovaného samozhášivého polystyrenu, takže dům není vzhledem k jeho nadstandardní akumulaci tepla třeba dál zateplovat. Že to znamená úsporu času při stavbě a dalších významných prostředků, když už dům stojí a je nám v něm dobře, není třeba psát: vlastnosti přírodního materiálu navíc zajistí zdravé a pohodlné bydlení.

Tak snadno jako dětská stavebnice

S tvárnicemi se pracuje snadno – první vrstva tvárnic se zakládá na základní maltu, která vyrovnává případné výškové tolerance základové desky. Pak už se zdí z přesných tvarovek dutinami dolů do tenkovrstvé malty tři a půl milimetru, která si „sedne“ sotva na dva milimetry. Svislé spáry řeší vícečetný zámkový spoj pouze na sraz polystyrénových vložek, ale v nečetných oblastech u nás, kde hrozí seismické otřesy (třeba z poddolování, nebo kde se vyskytují zemětřesné roje), lze využít svislé maltovací kapsy, jak to stanoví státní norma. A tam, kde potřebujete tvárnice jinak zformátovat, prostě je snadno přeříznete.

Nebudete v tom sami

Zájem společnosti Betonové stavby – Group, s.r.o. o vás nekončí tím, že vám prodají materiál: pokud nechcete stavbu na klíč, nabízejí ke zdicím prvkům Livetherm poradenský servis, bezplatné zpracování výkazu na stavbu potřebných prvků a jeho nacenění. A protože základ je nejdůležitější, samozřejmě pomohou také při založení stavby.

Konkrétní informace o jejich nabídce získáte na www.betonstavby.cz nebo e-mailem na info@betonstavby.cz.

Autor: Jiří Jan (text), Betonové stavby – Group s.r.o. (foto)

Související k tématu