Medaile pro výrobek šetřící teplo, které by jinak uteklo

Veletrhy, výstavy a přehlídky mají vždy řadu pravidelných návštěvníků, protože jsou možností seznámit se s novinkami a špičkami oboru a také dávají jinde těžko dosažitelnou možnost srovnání technologií, výrobků a výsledných řešení. Získat cenu na takové výstavě má pro výrobce váhu a pro nás, jimž jsou výrobky konec konců určeny, je medaile směrovkou tam, kde svou práci dělají dobře.

Medaile pro výrobek šetřící teplo, které by jinak uteklo

To platí pro společnost Stiebel Eltron, kde mají hodně zkušeností s konstrukcí tepelných čerpadel a využití odpadního tepla z větrání a solárních systémů. Postavili kombinovanou vytápěcí a větrací jednotku, která si z Aquatermu odnesla ocenění nejvyšší – zlatou medaili.

Vytápěcí a větrací jednotka Stiebel Eltron – ocenění
Vytápěcí a větrací jednotka Stiebel Eltron – ocenění

Čerpadlo toho umí hodně

Polyfunkční ventilační a chladící jednotka LWZ 304/404 SOL na bázi tepelného čerpadla vzduch – voda umí spoustu věcí: topí, chladí, rekuperuje teplo i chlad z větrání. Také ve vestavěném zásobníku připraví teplou vodu a v případě, že „fungujete na sluníčko“, ohřeje vodu a přitopí vám. Všechny jmenované funkce koordinuje a zajišťuje nová generace regulátoru. Novinkou je také aktivní chlazení reverzním provozem tepelného čerpadla. Všechno je zkonstruováno tak, že odpadní teplo, které jednotka zpracovává, v zimě hřeje a v létě chladí.

Výjimečné i v evropském srovnání

Pokud nahlížíme na svět sklíčkem odpovědnosti, potěší nás, že úplné využití odpadního tepla z větrání rodinného domu zvyšuje topný faktor při nízkých venkovních teplotách, čili méně protopíte. Tím, že šetříte primární formy energie, vzniká i méně skleníkových plynů. A všechny použité komponenty jsou navíc plně recyklovatelné. Celkově se rozsahem funkcí, prostorově minimálním řešením a energetickou úsporností provozu jedná o výjimečný výrobek na evropském trhu.

Výjimečné i v evropském srovnání
Výjimečné i v evropském srovnání

Co ještě systém obsahuje

Součástí systému umístěného v jediné skříni (mimochodem její design si odnesl vyznamenání Red Dot Design Award 2011/2012) je dále i:- grafický interaktivní systém pro tvorbu technologického a elektrického schématu kotelny- výpočtový program pro správnou volbu provedení vzhledem k otopné soustavě a tepelné ztrátě - možnost tvorby sestavy pro konkrétní zakázku on line na webu výrobceBez zajímavosti není jistě ani fakt, že uvedení do provozu autorizovaným servisem je zdarma a záruka je prodloužená na pět let.

Více na www.stiebel-eltron.cz.

Autor: Jiří Jan a Stiebel Eltron, s.r.o. (text), Stiebel Eltron, s.r.o. (foto)

Související k tématu