reklama

Velikonoční svíčky

Máte chuť do tvoření, ale malovat velikonoční vejce se vám nechce? Tak si zkuste vlastnoručně vyzdobit velikonoční svíčky. Tentokrát budete pracovat se svíčkami a voskovými pláty, které si koupíte ve výtvarných potřebách.

Velikonoční svíčky

Potřebovat budete kulatou svíčku o průměru 8 cm, větší svíčku ve tvaru vajíčka (výška asi 11 cm), velkou svíčku o průměru 6–7 cm a vysokou 20 cm, a žlutý, zelený, oranžový, červený, světle hnědý, modrý a černý plát vosku. Na trhu je více druhů plátů - ze včelího vosku, tenké fólie a další typy. Dále budete potřebovat černou konturovací barvu nebo černý vosk ve fixu, případně ještě samolepkové lepidlo.

Nejprve vyrobte šablony jednotlivých motivů (více informací najdete zde), položte je na voskový plát příslušné barvy, následně obrysy vyřízněte modelářským nožem. Vyříznuté motivy položte podle obrázku na svíčku a prsty je pořádně přitiskněte, tak je na svíčku přilepíte. Zelené proužky vosku, tvořící stonky, jsou 3 mm široké a vyříznete je modelářským nožem podle pravítka.

U kulaté svíčky nejprve připevněte na povrch tři květy narcisu a mezi ně pak umístěte tři velké květy tulipánů. Ke květům přidejte stonky. Pak připevněte zbývajících šest malých květů tulipánů, k nim rovněž doplňte stonky.

U svíčky ve tvaru vajíčka nalepte nejprve proužek trávy, pod něj dva barevné proužky a na něj nožky káčátka. Pak připevněte na svíčku káčátko a motýlky, těla motýlků dozdobte černou konturou nebo černým voskem.

U velké svíčky začněte nejprve spodní částí, zeleným proužkem. Následují tulipány a nad nimi další zelený proužek, zajíčci a mezi nimi stonky narcisů. Nakonec dolepte květy narcisů. Oči domalujte zajíčkům černou konturou nebo černým voskem. Od nás máte inspiraci, ale tvořit můžete podle vlastní fantazie.

Připraveno ve spolupráci s nakladatelstvím Anagram.

Publikováno: 8. 3. 2012, Autor: Elena a Anagram (text), TOPP (foto) , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.