reklama

Velikonoční lampička se zajíčky

Velikonoce se nám kvapem blíží a ti z vás, kteří si dekoraci rádi vyrábí doma sami, určitě uvítají nějaký návod na velikonoční dekoraci. Tentokrát si vyrobíme velikonoční lampičku se zajíčky.

Velikonoční lampička se zajíčky

Co budete potřebovat?

Materiál

Lampička- 2 bílé tvrdé papíry, A3- 2 průsvitné fialové papíry, A4- výsekový strojek s motivem květiny, ø 1,4 cm

Zajíček- po jednom vajíčku z umělé hmoty, 4,5 cm a 6 cm vysokém - světle fialovou, bílou a černou akrylovou barvu- půlku dřevěné kuličky ø 1 cm- vatovou kuličku ø 1,5 cm- zbytky bílého a světle fialového tvrdého papíru

Co budete potřebovat?
Co budete potřebovat?
Co budete potřebovat?
Co budete potřebovat?

Postup

Svícen

1. Rámeček lampičky přeneste pomocí průsvitného papíru zrcadlově na dvě vrstvy tvrdého papíru a vystřihněte jej. Všechny ostatní části budete potřebovat jen jednou. I ty však můžete vystřihnout zrcadlově. Před nalepením je jednoduše otočte a viditelné čáry vygumujte.

2. Obličeje zajíčků namalujte fixem. Zvířátka pak nalepte za trávu.

3. Větev, zvoneček a lístky zvlňte a nalepte je za přední rám. Při rozmísťování částí motivu si vezměte na pomoc předlohu. Přidejte ještě kvítka, která vyrazíte výsekovým strojkem. Zadní strana lampy může zůstat neozdobena.

4. Za oba rámy nalepte kousky průsvitného papíru, měly by být asi 5 mm menší než je rám.

5. Části lampičky přeložte podél přerušované linie a slepte. Lampičku můžete osvítit světelným řetězem nebo čajovými svíčkami, které však postavte do vhodných sklenic.

Fialový zajíček

1. Nejprve pomalujte vajíčka a půlku dřevěné kuličky. Vajíčka rovněž pomalujte, napíchněte je na špejli a barvu naneste silným štětinovým štětcem. Barvu nechte dobře zaschnout.

2. Poté vystřihněte límec a uši. Límec nalepte na velké vajíčko a přes něj ještě připevněte vajíčko malé. Na jeho špičku přilepte půlku dřevěné kuličky a oči a pusu namalujte vodě odolným fixem.

3. Uši ohněte podél přerušované čáry a nalepte na hlavu. Nakonec přidejte ještě vatovou kuličku jako ocásek.

Výroba velikonoční lampičky se zajíčky
Výroba velikonoční lampičky se zajíčky

Vybíráme z knížky Hravé jaro - figurky a dekorace z papíru edice TOPP nakladatelství Anagram.

Publikováno: 14. 3. 2012, Autor: Anagram (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.