reklama

Do koupelen už může i laminát

Na koupelnu se obvykle nahlíželo jako na ryze funkční prostor. Také samotná nabídka sortimentu podlahových krytin do koupelen byla po dlouhou dobu značně omezená. Vévodily jí především keramická dlažba a PVC. Doba se však změnila a dnes si spotřebitelé mohou vybírat z celé škály materiálů. Mezi ty se řadí i laminát, který vzbuzuje pocit „tepla“ a zároveň disponuje vlastnostmi pro umístění do koupelen nezbytnými.

Do koupelen už může i laminát

Podlahová krytina v koupelně musí oproti jiným prostorům splňovat řadu vlastností. Jedním ze základních požadavků je odolnost proti vodě, a s tím související snadná údržba a hygieničnost. Klíčovým konceptem se poslední dobou stává vytváření teplé atmosféry. Z tohoto důvodu nebývale narůstá zájem o dřevěné podlahy.

Podlahová krytina v koupelně: může tam i laminát
Podlahová krytina v koupelně: může tam i laminát

Nicméně tento druh materiálu není svými vlastnostmi do koupelen zcela vhodný, s výjimkou několika extrémně drahých variant z tropických dřevin. Důvodem je především fakt, že dřevo při dlouhodobém kontaktu s vodou bobtná, pracuje a může dokonce začít hnít. Řešením tohoto problému však může být právě laminátová podlaha, kterou lze ve vlhkých místnostech použít. Právě takovou nabízí produktová řada Quick-Step Lagune.

Odolnost vůči vlhkosti

Trvanlivou ochranu před vlhkostí poskytuje kombinace pryžového pásu na dlouhé straně a těsnění na příčných stranách. Zabraňuje průniku vlhkosti do podlahové krytiny, a brání tak vzdouvání podlahy Quick-Step Lagune při používání v koupelnách i jiných vlhkých místnostech.

Odolnost vůči vlhkosti
Odolnost vůči vlhkosti

Součástí této řady Quick-Step je pět designů z dlouhých úzkých prken o rozměrech 138x10 cm. Gumový pásek spojující podlahová prkna na dlouhých stranách a ručně nanesená těsnění na krátkých stranách umožňují používat tuto podlahu ve vlhkém prostředí.

Technické údaje

Rozměry: 1380 mm dlouhé x 100 mm širokéTloušťka: 8 mmZáruka: 25 let pro domácí použití, 10 let pro používání v koupelněMnožství v balení: 12 prken =1,6532 m² na krabici, 18 různých prken v každém dekoru

Více informací naleznete na www.everel.cz.

Publikováno: 20. 3. 2012, Autor: Everel (text a foto) , Profil autora: Redakce